Schengen Anlaşmasını uygulayan diğer Avrupa Birliği ülkeleri gibi Almanya’ya gitmek isteyen bireylerin Almanya Vizesi Ankara ofisinden alması gerekir. Bu konuda Ankara’da ki ofisten randevu alabilir ve hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Vize başvurusu yaparken vermeniz gereken evrak listesini ve vize ücretlerini herhangi bir ödemeye tabii tutulmadan öğrenebilir ve alacağınız vize türüne ve şahsi özelliklerine göre de başvurunuzun uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Ankara’dan yapacak olduğunuz vize başvurusu için güvenli ve kurumsal, alanında uzman profesyonel ekipten hizmet alacaksınız. Kısa ya da uzun süreli vize başvurularınız için online, mobil ya da ofis aracılığı ile her türlü bilgi akışına açık olarak faaliyet yürütülür.

Almanya Vizesi Ankara Almanya Büyükelçiliği tarafından kurula bağlanmış vize başvuru prensiplerinde hazırlanan Almanya vize işlemleri, başvuru yapmaya karar verdiğinizde ve onaylandığında da yine Ankara ofisinden güvenle alabilirsiniz.

Ankara’da Almanya Vizesi Başvuru Merkezinin Verdiği Vizeler

Almanya Vizesi Ankara şubesine başvuruda bulunmadan önce Almanya’da kısa süreli olarak hangi kategoriden giriş yapmak istediğinize karar vermeniz gerekir. istenilen evraklarda rezervasyon bilgilerinizi vereceğiniz için net olmalısınız. Verdiğiniz bilgilerin ve zamanlamanın dışına çıkan bir durumda telafisi olmayacak sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri

Almanya vize ücretleri 2021 yılının Şubat ayı itibari ile güncellenmiştir. Almanya Vizesi Ankara şubesinden alınan bilgilere göre mevcut ücrete ek 20 Euro zam uygulanmıştır.

Almanya konsolosluğu tarafından direkt başvuru yapılması halinde harç ücretinin sadece Euro ve nakit olarak yatırılması gerekir.

Almanya ulusal vize için işlem ücretleri yetişkin ziyaretleri için 75 Euro olarak belirlenirken Schengen vizesi için 60 Euro olarak belirlenmiştir. Türk vatandaşlığı bulunan 12 yaşından küçük çocuklar, Alman vatandaşı velinin eşi ve reşit olmamış çocuklar vize ücretinde muaf tutulurken bu statüye girmeyen başvuru sahiplerinin ücretten muaf tutulup tutulmayacağı başvurunun incelenmesinden sonra belirlenecektir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir