smiling african student pointing with pencil laptop screen concentrated blonde woman glasses propping chin with hand while working with computer office 197531 3714

antalya edu tr Antalya üniversitesinin okul sitesinin adresidir.antalya edu tr buradan birçok bilgiye ulaşmanız sağlanır. antalya edu tr eski adı uluslararası Antalya üniversitesi günümüzdeki adı ile Antalya bilim üniversitesi olarak kayıtlara geçmiştir. antalya edu tr antalya’da kurulmuş olan ikinci üniversite ve ilk vakıf üniversitesi ile önem taşır. Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası üniversitesidir. Okula ulaşım özel servis ile ve toplu ulaşım ile mümkün olmaktadır. Eğitim dili ise İngilizce olarak verilir. Okulda 83 ülkede gelen yabancı öğrenciler eğitim almaktadır. Her yıl birçok öğrenci mezun olmaktadır. Kuruluş yılı 2012 olan bu üniversite ilk mezunlarını ise 2017’de vermiştir. Günümüzde ise merkez kampüs olarak bulunan yerde bir rektörlük, bir fakülte binası ve bir yurt binası bulunmaktadır. Diğer yandan ise şehir yerleşkesinde hazırlık bölümü ve yüksek lisans ile hizmet vermeye devam etmektedir. Kız yurdu ise fakülte içinde yer alır. Erkek yurdu ise okulun bulunduğu Döşemealtı ilçesinde yer alan bir yurttur.

Antalya bilim üniversitesinin sağladığı burs olanakları

  • Başarı bursu: üniversite öğrencilerinin ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.30 olan ve üzeri olan öğrencilere sağlanan burs imkânıdır.
  • Çift ana dal ve yan dal bursu: tam burslu, indirimli, ücretli olmasına bakılmaksızın genel not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.75 olan öğrencilere sağlanan ücretsiz yan dal, en az 3.00 olan öğrencilere sağlanan kendi fakülte veya yüksekokulları içinde ücretsiz çift ana dal, 3.25 olan öğrenciler için sağlanan diğer fakülte ve yüksekokullarda da çift ana dal yapabilme imkânı  tanınır.
  • Spor bursu: bireysel başarılarında üstün başarılı olduklarını belgeleyen öğrenciler ve okul adına yarışmalara katılanlara değerlendirmeler sonrası verilir.

Fakülteler ve bölümleri

  • 6 fakülte bulunur. Bunlar; iktisadi ve idari bilimle fakültesi, mühendislik fakültesi, turizm fakültesi, hukuk fakültesi, iletişim fakültesi, güzel sanatlar fakültesi ve mimarlık fakültesi ile eğitim verir.
  • 4 yüksekokul bulunur. Bunlar; sivil havacılık, yabancı diller, adalet meslek yüksekokulu ve meslek yüksekokuludur.
  • 2 enstitüden oluşur. Bunlar; sosyal bilimler ve fen bilimleridir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit