paper 1100254 640

atatürk üniversitesi tıp fakültesi listesinde asil aday ve yedek adaylara yer verilmiştir. atatürk üniversitesi tıp fakültesi yatay geçiş için şartları taşıyan adaylar ve engeli olmayan adayların geçiş işlemleri tamamlanır. atatürk üniversitesi tıp fakültesi yatay geçiş asil olarak listede adı olan adayların belirtilen tarihler arasında kayıt yaptırmaması durumunda yedek adaylar sırayla kayıt yapma imkanına sahip olur. atatürk üniversitesi tıp fakültesi geçiş için adayların şahsen başvuru yapması istenir. Birçok öğrenci bu yöntem ile başka bölümlere geçerek eğitimlerine devam etmektedir. 

Yatay geçiş uygulaması hakkında bilgi

Yükseköğretim kurulunun belirlediği 3 yöntem ile geçmek istediğiniz bölüm şuan okuduğunuz üniversitede olan bir bölüm ise atatürk üniversitesi tıp fakültesi yatay geçiş uygulaması ile, eğer geçiş yapmak istediğiniz üniversite farklı ise kurumlar arası yata geçiş uygulaması ile, ÖSYM puanı ile yatay geçiş yapmak için ise merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş uygulaması ile tercih yöntemini kullanarak geçiş yapmalısınız. Eş değer diploma programlarına, bölümlerinde not ortalamaları ve merkezi yerleştirme puanları ile atatürk üniversitesi tıp fakültesi geçiş kayıt yaptırma imkanı sunar. Belirli şartlar içerisinde bu şartları taşıyan adaylara yatay geçiş hakkı verilir. Bu uygulama bölümünden memnun olmayan adayların en kısa oldan başka bölüme geçerek tekrar üniversite sınavı aşamalarını yaşamadan okumalarını sağlayan oldukça faydalı bir sistem olmuştur.

Başvuru için istenen belgeler:

  • Başvuru dilekçesi
  • Öğrenci belgesi
  • Disiplin cezası almadığına dair belge
  • Öğrenci onaylı not belgesi (transkript)
  • Öğrenci onaylı öğretim planı ve ders içerikleri
  • ÖSYS yerleştirme sonuç belgesi ve ÖSYS sonuç belgesi
  • DGS ile yerleşen öğrencilerin DGS sonuç belgesi ve DGS yerleştirme belgesi
  • Hazırlık sınıfında başarılı olduğunu gösteren belge (hazırlık zorunlu olan bölümler içindir)
  • İkinci öğretimden örgün öğretime yatak geçiş yapmak isteyen öğrencilerin ayrıca bulundukları sınıfın tüm derslerini vermes şartı vardır ve ilk %10’a girmek şartı ile bir üsrt sınıfa geçtiklerine dair resmi belge (sadece ikinci öğretim öğrencileri içindir) ile başvurular alınır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit