Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın en eski ve seçkin üniversitesidir. Eğitim vermek için 2 fakülte ile açılan okul şuan 17 fakülteye sahip oldukça büyük ve köklü bir üniversitedir.

Birçok birey yurtdışında eğitim almak istiyor fakat birçok sebepten dolayı bu hayallerinden vazgeçiyorlar. Halbuki hayal olmasına gerek yok! Çünkü Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi var. Onca üniversite arasında neden bu üniversiteyi seçmeliyim ya da ne farkı var diye düşünebilirsiniz. Bu düşüncelerinizi netleştirmek için bu yazıyı derledik.

Yurtdışında Okumak İsteyen Bireylerin Vazgeçme Nedenleri

Öncelikle yurtdışında okumak isteyen bireylerin birçok önyargısı vardır. Bunlardan birkaçı;

Hayallerini Gerçekleştirmenin Yolu Mutlaka Bulunur!

Bunların hepsi tamamen bir önyargıdan ibarettir. Çünkü Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi oldukça uygun fiyatlı bir üniversitedir. Türkiye’de ki devlet üniversiteleri ile neredeyse aynı ücrete sahiptir diyebiliriz. Kültür ve coğrafi yakınlığından dolayı asla yabancılık çekmeyeceğiniz ülkede oldukça rahat bir üniversite hayatı geçireceksiniz. Otobüsle ya da uçakla ulaşım sağlayabilirsiniz ve oldukça yakındır. İstediğiniz zaman Türkiye’ye gidip gelebilecek sanki yurtiçinde okuyormuş hissiyatı olacaktır.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi puansız ve sınavsız alan bir üniversitedir. Bu nedenle herhangi bir puanlama sistemi yoktur. Tabii k ÖSYM tercih kılavuzunda yer alır ve üniversite sınavı ile gelmek isteyen bireylere alternatif yol sunar ama normal şartlarda lise diploması ile kayıt yapabilir ve eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Üniversitenin YÖK denklik belgesinin de olması oldukça avantaj sağlayan bir durumdur. Böylece üniversiteyi yurtdışında okusanız bile kariyer hayatınızı Türkiye’de geçirmek istiyorsanız, YÖK’ün her yıl yaptığı denklik sınavından birine girerek yeterli puanı aldığınız takdirde belgeyi alıp kariyer hayatınıza başlayabilirsiniz. Bu belge işe girmek için oldukça önemlidir. Çünkü denkliğiniz yok ise akademi hayatınız sayılmayacak ve lise mezunu görüneceksiniz.

İş imkanlarının da oldukça geniş olduğu ve Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi yardımları sayesinde de rahatlıkla iş bulabilirsiniz. akademi kadrosunun kalitesi ve okulun köklü bir okul olması sizin için iş bulma açısından oldukça avantaj yaratacak bir durumdur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir