Azerbaycan tıp fakültesi puanı tıp okumak isteyen öğrencilerin en merak ettiği konulardan biridir. Biz de sizin için Azerbaycan tıp fakültesi puanı ni araştırdık. Tıp bölümlerinde okuyacak öğrenciler lisede MF bölümünde olmaları gerekmektedir. Yani bu ne demek oluyor Matematik ve Fen ağırlıklı bir lise dönemi geçirmeleri demektir. Matematik, Biyoloji, Fizik ve Kimya derslerini almış olması gerekmektedir. Öğrencilerin elbette ki sadece almış olmak yetmez o derslerden başarılı olması beklenmektedir. Tıp eğitimi 6 yıl, Eczacılık 4 yıl ve diş hekimliği ise 5 yıldır. 1992 yılından itibaren öğrenci kabul merkezi Devlet Komisyonu Cumhurbaşkanı başkanlığı izni altındadır. Lisansüstü çalışmalar ve uzmanlık için üniversitemiz teklifleri değerlendirmektedir. Diğer ülkelerden eğitim alan öğrencilerin bir kısmına denklik YÖK tarafından verilmeyebiliyor. Üniversitemizde görmediğiniz dersleri alabilir, üniversitemize verilen denklikten yararlanabilirsiniz. Genel tıp bölümlerimizden uzmanlık bölümleri 3 yıl sürmektedir. Cerrahlık bölümleri 5 yıl olmaktadır.

Azerbaycan’da Tıp Eğitimi


Azerbaycan, ülkemize kültürel ve coğrafi yakınlığıyla yurtdışında eğitim alma düşüncesinde olan öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biridir. Azerbaycan tıp fakültesi puanı Azeri Türkçesi – İngilizce ve Rusça dil seçenekleri Azerbaycan üniversitelerini cazip kılan etkenlerden biridir. Azeri Türkçesi herkes tarafından sevilen bir lehçedir. Günümüzde Azerbaycan’da 40 devlet üniversitesi bulunuyor ve hepsi de Yök tarafından tanınıyor. Bu da Türk vatandaşı olan öğrencilere fayda sağlıyor.

Tıp Eğitim Ücretleri Nelerdir?


Azerbaycan’ın en popüler okulları arasında Bakü Devlet Üniversitesi, Nahçıvan Devlet Üniversitesi, kurumlar yer almaktadır. En büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde 17.000’den fazla öğrenci eğitim görmekte olup Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde 15.000 den fazla öğrenci eğitim almaktadır Azerbaycan tıp fakültesi puanı ve eğitim kalitesinin yüksek olması, üniversitelerin dünyaca tanınmış diğer üniversitelerle ortak eğitim programları yürütmesi ve eğitim ücretlerinin uygun olması nedeniyle Azerbaycan üniversiteleri dünyadaki yerlerini giderek sağlamlaştırmaktadır. Azerbaycan Tıp Fakültesinde eğitim ücretleri genel olarak yıllık 800-2500 $ arasında değişmektedir. Sağlık bölümlerinde ise yıllık eğitim ücretleri genel olarak 3000-4000 $ arasındadır. Azerbaycan eğitim sisteminde genel olarak lisans eğitimleri 4 yıl, Yüksek Lisans eğitimleri 2 yıl, Doktora eğitimleri ise 3 yıldır. 

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir