Azerbaycan Bakü Üniversitesi ülkemizdeki öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversitedir. Hem ucuzluğu ile alakalı olsun hem de komşu ülke olmasından dolayı yakınlığı ile olsun n çok tercih edilendir. Son zamanlarda Türkiye’deki üniversitelerin pahalılığından yakınan ve devlet üniversitelerin de puanlarının yüksekliğinden yakınan öğrencilerin tercihidir. Azerbaycan Baku Devlet Üniversitesi zengin bir tarih ve bugün bir Azerbaycan Cumhuriyetinin en ünlü bilim ve eğitim merkezlerinden biri olarak bilinmektedir.

Azerbaycan Bakü Üniversitesi İmkanları


Aynı zamanda Azerbaycan Bakü Üniversitesi 37 bilimsel araştırma ve fiziksel öğretim laboratuvarları merkezinde de insani alanlarda Bilimsel Araştırma Enstitüsü Uygulamalı Matematik ve Scinetific Araştırma Enstitüsü Phesics Sorunları 200’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Burada da Azeri dilin ayrıntıları gibi disiplinleri düşünülmektedir. Azerbaycan’ın Tarihi ve edebiyatı, genetik, nano teknoloji, Nano malzemelerin ve diğer geniş spektrumlu alanların oluşması sağlanmaktadır. Uluslararası İlişkiler Üniversitesi BSU gibi yetkili kurum ve Ortaklık Avrasya, eski SSCB üniversitelerin kurumların üyesidir. Hazar Denizi Devletleri Derneği, Karadeniz Türkiye Derneği, Avrupa Üniversiteler Derneği ve Üniversitelerin 2002–2004 BSU yılında çok başarılı Derneği Karadeniz ülkelerinin Üniversiteleri arasında yer almaktadır.

En Çok Tercih Edilen Üniversiteler ve Bölümler


Azerbaycan Üniversitesi
hariç Azerbaycan’da en çok tercih edilen üniversitelerin başında Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Gence Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversite’si geliyor. Ardından Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Azerbaycan Devlet, Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi, Slavyan Üniversitesi, Azerbaycan Devlet Denizcilik Akademisi, Nahçıvan Üniversitesi gibi üniversiteleri sayabiliriz.
Azerbaycan Bakü Üniversitesi ndeen çok tercih edilen bölüm ise;
Mekaniği – Matematik Fakülte
Sibernetik Uygulamalı Matematik ve Fakültesi
Fizik Fakültesi
Kimya Fakültesi
Biyoloji Fakültesi
Coğrafya Fakültesi
Jeoloji Fakültesi
Filoloji Fakültesi
Tarih Fakültesi
Hukuk Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası
Hukuk Fakültesi
Gazetecilik Fakültesi
Fakültesi Bilgi Kütüphanesi Bilim
Araştırmaları Oriental Fakültesi
İlahiyat Fakültesi
Psikoloji Bölümü Sosyal Bilimler ve Fakültesi
Enstitüsü Matematik Uygulamalı
Enstitüsüler
Enstitüsü Sorunları Fiziksel
Teorik Fizik
Yüksek Enerji Fiziği, Fizik ve biyolojik sistemleri

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayitBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir