Azerbaycan tıp okumak Azerbaycan’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin merak ettiği konulardan bir tanesi. Yurtdışında eğitim almak artık pek çok öğrencinin tercih ettiği bir durum. Azerbaycan Üniversiteleri ise bu açıdan ülkemiz öğrencileri tarafından çok fazla tercih edilen ülkelerden biri. Bunun en büyük nedenlerinden bazıları Azerbaycan’ın kardeş ülke olması ve Türkiye’ye yakın olması durumu var. Bunun dışında daha makul fiyatlarla eğitim almak mümkün olduğu için tercih edilmekte. Bu sebepler dışında Azerbaycan üniversitelerinin YÖK tarafından denkliğinin olması ve sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmesi de öğrencilerin bu üniversiteleri tercih etmesi için önemli nedenler. Azerbaycan tıp okumak hakkında bilgiler ise öğrencilerin merakını çekmekte. Bu konuyla ilgili araştırma yapan öğrenciler için Azerbaycan tıp okumak hakkında bilgileri sizler için derledik.

Azerbaycan Tıp Eğitimi

Azerbaycan tıp okumak hakkında bilgiler verecek olursak ilk olarak okul ücretleri hakkında genel bir bilgi verelim.Eğitim ücretleri genel olarak yıllık 800-2500 $ arasında değişmektedir. Sağlık bölümlerinde ise yıllık eğitim ücretleri genel olarak 3000-4000 $ arasındadır. Azerbaycan eğitim sisteminde genel olarak lisans eğitimleri 4 yıl, Yüksek Lisans eğitimleri 2 yıl, Doktora eğitimleri ise 3 yıldır.  Ayrıca Tıp eğitimi 6 yıl, Eczacılık 4 yıl ve diş hekimliği ise 5 yıldır. Aşağıda sizler için YÖK tarafından tanınan Azerbaycan üniversitelerini derledik.

Azerbaycan’da Tıp Eğitimi Almak Ekşi Sözlük Yorumları

Azerbaycan tıp okumak hakkında fikir sahibi olmanız için bazı ekşi sözlük yorumlarını sizler için derledik.

“Okuyan arkadaşlarım oldu veya hala okuyan ,ilk 3 sene temel bilimler olarak iyi bir eğitim alıyorlar fakat klinik eğitimleri berbat ,hastaya yaklaşım vs çok kötü.Belli bir süre sonra Türkiye’ye geçiş yapmazsa tıp eğitimi adına çok eksik kalacaktır ve tıp nosyonu tamamlanmamış olacaktır .

Azerbaycan’dan Türkiye’ye asistanlığa gelenler eğer Türkiye’de hiç tıp eğitimi almamışsa o kadar belli oluyor ki,bizlerin burada 4. Sınıfta öğrendiği çoğu şeyi orada 2 yıllık asistan bile bilmiyor diyebilirim . Benim bütün örneklerim ve duyduklarım malesef kötü bir klinik eğitim tecrübelerine dayanıyor .”

“son olarak eklemek isterim ki, azerbaycanda her şey her geçen gün iyiye gidiyor. eminim benim dönemimden çok daha iyi halde olacaksınızdır. çünkü ben de benden öncekilerden iyi şartlarda okudum. orası yeni bir devlet, henüz sadece 30 yaşında. zamana ihtiyacı var. güzeldir azerbaycan. zor, ama güzel.”

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir