Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi ücretleri nisizin için araştırdık. Hazırlık Fakültesi öğretim ücreti yaklaşık 1000 $, dil kursları eğitim ücreti 700 $, lisans derecesi-uzmanlık örgün öğretim ücreti yıllık 2000 – 3000 $, yüksek lisans ve doktora derecesi öğretim ücreti yıllık 2200 -3500 $ dır. Türkiye’deki özel üniversitelere göre kıyasladığınızda Azerbaycan’da öğrenci olmak çok çok daha uygundur.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Kampüs Yaşamı Nasıldır?

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi ücretleri ninyanı sıra diğer merak edilen kampüs yaşamı 50.000 m²’lik bir alana sahiptir. Kampüs öğretim binaları, modern teknik donanımlı spor merkezi, geniş bir yemekhane ve konuk odalarından oluşmaktadır. 30.000 m² toprak alanında bulunan kampüste 5 konut ve 1 öğretim binası faaliyet göstermektedir. Kampüste yemekhane ve bir kütüphane bulunmaktadır. Zengin kütüphanede aradığınız her kaynağı bulabilirsiniz. Şu anda Üniversitenin kütüphanesi, yaklaşık 500.000 kitap ve öğrencilerin yayınladığı materyalleri barındırıyor. Azerbaycan Mimarlık İnşaat Üniversitesi ücretleri ayrıca kütüphane E- dergi, E- kütüphane, E- cabinet isimli öğrenci uygulaması ve öğrenci bilgi sistemi ile hizmet vermektedir. Üniversitelerde bilgisayar dersleri için bilgisayar sınıfları, sınavlar için bilgisayar salonları ve internet servislerini kullanmak için Wi-Fi alanları mevcuttur. Öğrenciler için her şey düşünülmüştür diyebiliriz.

Azerbaycan’da Ulaşım Giderleri Pahalı ıdır?

Azerbaycan Bakü’de benzin fiyatlarının uygun olmasından dolayı vatandaşlar tarafından araba kullanımı çok tercih edilir. Bunun yanında toplu taşıma araçları olarak otobüs ve metro kullanılmaktadır. Azerbaycan inşaat üniversitesi ücretleri öğrenci olanlar genellikle toplu taşıma kullanırlar. Bakü’de metro ağı oldukça geniştir ve her geçen yılda bu ağ genişletilmeye devam ediliyor. Aynı zamanda şehrin her noktasına ulaşım sağlayan otobüs hizmeti bulunuyor. “Bakıkart” denilen kart sistemi tüm metrolarda ve otobüslerin bir kısmında kullanılıyor. Bazı otobüslerde ise nakit para geçiyor. Bu sistem yeni başlayan öğrenciler için güzeldir. Bakü’de ulaşım ücretleri çok uygundur. Mesafe fark etmeksizin toplu taşıma ücreti metro ve otobüslerde “30 qepik” yani yaklaşık olarak 0.90 TL’dir. Ayrıca taksi ücretlerine de bakacak olursak Türkiye’ye kıyasla çok ama çok uygundur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir