Azerbaycan Tıp Fakültesi Fiyatları birçok öğrencinin en merak ettiği konulardan biridir. Biz de sizin için Azerbaycan Tıp Fakültesi Fiyatları nı araştırdık. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde eğitim ücretli olup, Eğitim-öğretim yılında öğretim ücreti yıllık 4000 $ dır. Eğitim öğretim dili, Azerice, Rusça, İngilizcedir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıfı öğretim ücreti her yıl için alınır ve eğitim-öğretim yılında ücret 3000 $ dır. Hazırlık sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir. Yurt imkanı bulunmaktadır ve aylık ücreti yaklaşık 600 $ dır. Fiyatlandırmalar sene içerisinde değişiklik göstermektedir.

Azerbaycan’da Üniversite Eğitimi


Azerbaycan, ülkemize kültürel ve coğrafi yakınlığıyla yurtdışında eğitim alma düşüncesinde olan öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biridir. Azerbaycan Tıp Fakültesi Fiyatları Azeri Türkçesi – İngilizce ve Rusça dil seçenekleri Azerbaycan üniversitelerini cazip kılan etkenlerden biridir. Azeri Türkçesi herkes tarafından sevilen bir lehçedir. Günümüzde Azerbaycan’da 40 devlet üniversitesi üniversitesi bulunuyor ve hepsi de Yök tarafından tanınıyor. Bu da Türk vatandaşı olan öğrencilere fyda sağlıyor. Azerbaycan üniversitelerinde 8 binden fazla profesör ve 15 binden fazla akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitüleri de bulunmaktadır.

Eğitim Ücretleri Nelerdir?


Azerbaycan’ın en popüler okulları arasında Bakü Devlet Üniversitesi, Nahçıvan Devlet Üniversitesi, kurumlar yer almaktadır. En büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde 17.000’den fazla öğrenci eğitim görmekte olup Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde 15.000 den fazla öğrenci eğitim almaktadır Azerbaycan Tıp Fakültesi Fiyatları  ve eğitim kalitesinin yüksek olması, üniversitelerin dünyaca tanınmış diğer üniversitelerle ortak eğitim programları yürütmesi ve eğitim ücretlerinin uygun olması nedeniyle Azerbaycan üniversiteleri dünyadaki yerlerini giderek sağlamlaştırmaktadır. Eğitim ücretleri genel olarak yıllık 800-2500 $ arasında değişmektedir. Sağlık bölümlerinde ise yıllık eğitim ücretleri genel olarak 3000-4000 $ arasındadır. Azerbaycan eğitim sisteminde genel olarak lisans eğitimleri 4 yıl, Yüksek Lisans eğitimleri 2 yıl, Doktora eğitimleri ise 3 yıldır.  Ayrıca Tıp eğitimi 6 yıl, Eczacılık 4 yıl ve diş hekimliği ise 5 yıldır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir