Azerbaycan Tıp Üniversitesi hakkında sınav sonuçları açıklandıktan sonra bir çok soru işareti oluştu. Bu yazımızda soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Türklerin en rahat yaşadığı ülkelerden biri olan Azerbaycan, Türk öğrencilerin her zaman ilgisini çekiyor.

Ortak dil ve kültür nedeniyle Türk öğrencilerin bu üniversitelere yerleşmesi kolay oluyor. Bu ülkedeki eğitim koşulları hakkında sık sık sorular alıyoruz. Üniversite eğitimini Azerbaycan’da almak isteyenler Türkiye’de ÖSYM sınavına girdikten sonra istedikleri üniversiteye kayıt yaptırabiliyorlar.

Türkiye’deki Azerbaycan Tıp Üniversitesine olan ilginin temel nedenlerinden biri, Azerbaycan genelinde konuşulan dilin Türkçeye çok yakın olması ve bu sayede öğrencilerin hiç zorlanmadan eğitim görebilmesidir. Aynı zamanda iki ülke halkı arasındaki son derece sıcak ilişki nedeniyle tüm Azeriler Türkleri çok sıcak karşılıyor ve kendilerinden biri gibi davranıyor.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Sıralama

azerbaycan tıp üniversitesi
azerbaycan üniversite taban puanları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi 2022 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarını açıkladı. En güncel haline buradaki içerikten ulaşabilirsiniz. Azerbaycan Tıp Üniversitesi sıralaması. 2022 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir. Bu puanlar son 4 yıla ait Üniversite yerleştirme puanlarıdır. Sayfamızda yer alan verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK-YÖKATLAS tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

Azerbacan Tıp Fakültesi Ücretleri ✔️

Azerbaycan Tıp Fakültesi Ücretleri her yıl değişkenlik gösterebilir ama genel olarak ortalama fiyatlara sahiptir. Türkiye’de ki vakıf üniversiteleri gibi ciddi artışlara sahip değildir. Tıp fakültesinin ücretleri 3.625 Dolardan başlamaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi yerleşen öğrenciler 3 yıl orada eğitim aldıktan sonra Türkiye’de ki anlaşmalı üniversitelere geçiş yapabilirler fakat bu geçiş sağlandıktan sonra gittiği üniversiteden diploma alacaktır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin eğitimi 6 yıl sürer. Bazı üniversitelerde hazırlık sınıfı da zorunludur ve eğitim 7 yıla çıkar. Hazırlık sınıfı ücreti ise 3000 Dolardır.

Azerbaycan’da tıp eğitimi çok kaliteli ve vizyon sahibi eğitmenlerden alınacaktır. Akademi kadrosu oldukça kalitelidir ve uluslararası deneyime sahip kişilerden oluşur. Bu nedenle öyle yüksek bir kadrodan eğitim alan öğrenciler gelecek kariyer hayatlarında eğitmenlerini rol model alarak ilerleyecekler.

Azerbaycan Eğitim Sistemi ✔️

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Ücretleri 3000 ile 5000 dolar arasında bir fiyatlandırmaya sahiptir diyebiliriz. Azerbaycan eğitim sisteminin genel olarak öğrenciler verdiği ağırlık hem teori hem pratik eğitimidir ayrıca bir de güçlü bir dil eğitimi verir. Azerbaycan eğitim dilleri Azerice, İngilizce ve Rusçadır. Bu üç dili de anadil seviyesinde öğrenebilir ve konuşabilirsiniz. Böylece rakiplerinizden oldukça yukarıda bir yerde olur, gelecek hayatınıza da kaliteli bir şekilde başlarsınız.

Burada ki her bölüm  bir akademi gibidir. Her alanın kendisine ait fakültesi bulunur ve o alan üzerine yoğunlaşma sağlanır. Bu noktada da her öğrenci o alanda uzmanlaşır. Bir de yüksek lisans gibi uzmanlığı pekiştirecek bir eğitim alındığında kariyer hayatınızda sırtınız yere gelmez diyebiliriz. Azerbaycan Tıp Fakültesi Ücretleri de oldukça uygun fiyatlı olduğu için birçok noktada Türkiye’de ki vakıf üniversitesinden uyguna gelir diyebiliriz.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi için kayıt koşulları ✔️

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’ne başvurduktan sonra Üniversite yetkilileri tarafından düzenlenen Skype Mülakatına MUTLAKA katılmalısınız!

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir