Azerbaycan İngilizce bilen turistlerin çok rahat gezebileceği bir ülkedir. Azerbaycan aynı zamanda Türkiye ile komşu ülkedir. Azerbaycan’ın resmi dili Azerbaycan Türkçesidir ve aynı zamanda Azerbaycan’da ikinci dil olarak kabul edilen Rusça’dır. Bu dilleri bilmeyen turistler asla çekinmemeli Azerbaycan İngilizce dili de herkes tarafından konuşmaktadır. Eğitim seviyesi yüksek olduğu için İngilizceye verilen önem büyüktür. Azerbaycan’a gelecek olanlar için sizlere eğlence, sanat ve şenliklerini tanıtmak isteriz.

Azerbaycan’ da Eğlence, Sanat ve Şenlik


Azerbaycan, ülkede düzenlenecek konserler, şenlikler ve eğlenceler için merkezini Bakü olarak belirlemiş ve halk da Bakü’yü eğlence ve sanat merkezi olarak benimsemiştir. Ülke genelinde en eski ve bilinen sanat binası Azerbaycan Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu’dur binada dünya çapında bale ve opera sahneleri yer almıştır. Mimari yapısı ve içerideki tarihiyle sanatçıları ve meraklılarını adeta büyüleyen bir akustiğe sahip olan bu bina başkent Bakü’de bulunmaktadır. Ayrıca Azerbaycan sanata ve sanatçıya verdiği değerle bilinen bir ülkedir. Ülke genelinde çocuklar yeteneklerine ve icra edebildikleri sanata göre eğitim almaları konusunda ilgili okullara yönlendirilirler. Milli ve Dini bayramları, günleri dışında Azerbaycan’ı tanıtan ve simgeleşen beş adet müzik festivali vardır. Azerbaycan İngilizce bilen turistlerin çok eğleneceği festivaller aşağıda verilmiştir. Her kesimden insanın bulunduğu bu festivalde kim eğlenmez ki!!
Mstislav Rastropoviç Festivali
Üzeyir Hacıbeyov Festivali
İpek Yolu Uluslararası Müzik Festivali
Muğam Dünyası Uluslararası Müzik Festivali
Gebele Müzik Festivali
Bu festivaller dışında ülkenin narı ile meşhur Göyçay şehrinde Nar Festivali düzenlenmektedir. Ülke halkı eğlenceli ve festivallerinde tarihini yaşatma konusunda oldukça bilgilidir. Rengarenk, eğlenceli ve müzik dolu festivalleri ülkenin adeta ruhunu yansıtmaktadır.

Azerbaycan’ın İklimi Nasıldır?


Azerbaycan İngilizce
bilen turistlerin akın ettiğidir. Genellikle turistler ülkenin ılıman kara iklimine sahip olduğundan seyahatiniz için en uygun zaman bahar aylarını tercih ederler. İlkbahar ve sonbaharda ülke gezilmek için çok uygundur çünkü yazın sıcakları oldukça bunaltıcıdır. Ülkenin yüksek kesimlerinde kışlar oldukça uzun sert ve yağışlı geçmektedir. Bazı turistler ise kayak yapmak için buraları da tercih edebilmektedir. Kişinin tercihe kalmıştır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir