Bakü Tıp Üniversitesi , Azerbaycan’da en çok tercih edilen üniversitelerden biridir. Özellikle ülkemizden birçok öğrenci Bakü Tıp Üniversitesi tıp eğitimi almak için gider.

Azerbaycan’da ki üniversitelerin hem sınavsız hem puansız alması oldukça avantajlıdır. Hem yurtdışında eğitim alacak hem de sınavsız bir şekilde sadece lise diploması ile lisans eğitim programına dahil olabileceksiniz. Ülkemizde ciddi sınav rekabeti vardır ve bireyler bazen bu sınav stresinin altından kalkamayarak hak etmedikleri puan alırlar. Böyle bir durum yaşanınca istedikleri üniversitenin istedikleri bölümüne giremeyen bireyler ya farklı bir bölüme giderek istemedikleri bir hayat yaşarlar ya da bir yıl daha bekleyip motivasyon ve heves kaybı ile çalışmaya çalışırlar. halbuki yan komşumuz olan Azerbaycan’da Bakü Tıp Üniversitesi oldukça kaliteli tıp eğitimi verirken neden bu kadar sıkıntıya katlanasınız?

Bakü Tıp Üniversitesi tıp eğitimi 6 yıl sürer. Hazırlık okumak isteyen bireylerin 1 yıl da hazırlık sınıfını dahil edersek 7 yıl tıp eğitim alabilirsiniz. bu üniversitenin ayrıca staj programı da vardır. Öğrenciler hem eğitim alacaklar hem de staj yapacaklar. Bu oldukça iyi bir avantajdır. Farklı bir ülkede kariyer hayatına ufak da olsa bir başlangıç yapmak ve farklı bireylerle, hastalıklarla ilgilenmek bireyde oldukça ufuk açıcı bir durum yaratır.

Denklik Belgesi

Tıp üniversitesinin denklik belgesi vardır. YÖK tarafından tanınır ve bilinir bir üniversite olduğu için rahatlıkla belgeyi alabilirsiniz. çalışma hayatı için ülkenize döndüğünüz zaman, YÖK’ün her yıl yaptığı denklik sınavlarından birine girerek yeterli derecede puan almanız takdirde denklik belgesine sahip olabilirsiniz. Bu belge ile ister devlet kamu ve kuruluşlarında isterseniz de özel sektörde çalışın.

Bakü Tıp Üniversitesi Ücret Politikası

Bakü Tıp Üniversitesi genel olarak ortalama 4000 dolar ücrete sahiptir ve hazırlık ücreti de 3000 dolardır. Türkiye’de ki vakıf üniversitelerinden daha uygun fiyata sahip olan Azerbaycan üniversitesinde eğitim almak için önünüzde hiçbir engel yoktur.

Hem kültürel ve coğrafi yakınlığa sahip olan ülke hem de ulaşım kolaylığının olması eğitim için gidecek öğrenciler için oldukça kolaylık sağlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir