Balkan üniversitesi hemşirelik bölümü sağlık sektöründe bireylerin ailelerinin ve toplumların bakımına odaklanan bir meslek dalıdır ve bu sayede optimal sağlık ve yaşam kalitesini elde edebilir koruyabilir ve bunları geri kazanabilirler. Balkan üniversitesi hemşirelik bölümü bitiren kişiler özel veya kamu kurumu kuruluşlarındaki hastanelerde huzurevlerinde bazı okul ve işyerlerinde özellikle üniversite ve diyaliz merkezlerinde çalışma imkânına sahip olurlar. Özellikle çoğu öğrenci mezun olduktan sonra toplum sağlığı merkezleri gibi sağlık uygulama eğitim ve tarama faaliyetlerini gerçekleştiren kurumlar da çalışmak istemektedirler.

Hemşirelik bölümü ülkemizde iş alanı en geniş ve kolay olan yani henüz mezunlara dönük ihtiyacın çok olduğu bölümler arasında gösterilebilmektedir. Mezunlar yüksek lisans veya doktora yaparak üniversitenin akademik kadrosuna katılabilirler.

Hemşirelik nedir

Balkan üniversitesi hemşirelik bölümü okuyan öğrenciler merakla ne iş yapacaklarını sorgularlar. Hemşirelik bitiren öğrenciler birçok sağlık Merkezi’nde görev yaparlar ve çok önemli bir konuma sahiptirler. Kişinin yaşına ve cinsiyetine gözetmeksizin tüm sağlık problemi yaşayan insanlara refakat eden ve bakımlarını üstlenen gerekirse kan ve damar yolu açmayı bilen sağlık personeline hemşire denmektedir. Ülkemizde ve özellikle dünyanın birçok yerinde hemşireler işsiz kalmamaktadır çünkü sağlık sektöründe her zaman 1 hemşireye ihtiyaç duyulur.

Hemşirelik bölümünü bitiren kişiler çalışacakları hastanelerde hasta bakıcı veya doktor yardımcısı olarak çalışırlar ve oldukça iyi ücretler alırlar. Çilek bitiren öğrenciler isterlerse yüksek lisans veya doktora yaparak tıp fakültelerinde eğitim verme olanağına da sahip olurlar.

Balkan üniversitesi

Balkan ülkeleri arasında en gözde olan Makedonya başkenti Üsküp ile bilinmektedir ve burada uluslararası faaliyet gösteren Balkan üniversitesi bulunmaktadır. Balkan üniversitesi hemşirelik bölümü sadece lise diploması ile yani sınavsız öğrenci kabul edebilmektedir. Balkan üniversitesi yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti tarafından kurulan ve ÖSYM’nin tercih kılavuzunda yer alan bir üniversitedir.

Balkan üniversitesi hemşirelik bölümüne her sene özellikle Türkiye’den çok fazla sayıda hemşire adayı öğrenci gitmektedir. Üniversitenin öğreneyim fiyatlarının uygun olması ve uzman kadronun nitelikli eğitim vermesi olarak söylenebilir. Öte yandan buradan hemşirelik mezunu olan öğrenciler mesleklerinde başarılı olmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit