Danışmanlık İngilizce ne demek?Bu sorunun cevabı bu yazımızda. Bu yazımızda hem danışmanlık nedir hem de İngilizce anlamı nedir ona bakacağız. Danışmanlık İngilizce sektörü günümüzde fazlasıyla artmış durumda. Bu yüzden insanlar bu konu hakkında araştırma yapmak ve ilgilerini çekmesi durumunda bu konuya yönelmek istiyorlar. Öncelikle danışmanlık neymiş ona bakalım.

Danışmanlık Ne Demek? Nasıl Danışman Olabilirim?

Danışmanlık İngilizce, güvenlik, yönetim, eğitim, muhasebe, hukuk, yasal uyumluluk, insan kaynakları, pazarlama ve bunun gibi belirli bir alanda danışmanlık, müşavir ve uzman tavsiyesi veren bir profesyoneldir yetkildir ve halkla ilişkiler, finans, sağlık, mühendislik, bilim veya diğer birçok uzmanlık alanından herhangi birisidir. Özel olarak danışmanlık şirketleri bulunmaktadır. Danışmanlık 2 gruba ayrılmaktadır. İç danışman ve dış danışman olarak. İki kategorinin farkı şu şekildedir.

İç danışman: Bir kuruluş içinde faaliyet gösteren ancak diğer bölümler veya kişiler tarafından uzmanlık alanlarına danışılması için müsait olan biridir.

Dış danışman: Harici olarak müşteriye uzmanlığı geçici bir süre olarak verilen ve genellikle bir ücret karşılığında çalışan kişidir. Danışmanlık şirketleri, tek bir danışmandan oluşan şahıs sahipliklerinden, az sayıda danışmandan oluşan küçük işletmelerden, bazı durumlarda çok uluslu şirketlerden oluşan orta-büyük danışmanlık firmalarına kadar gitmektedir.

Danışmanlar müşterilerine önerilerini çeşitli şekillerde sunarlar. Rapor ve sunum yollarını çokça kullanırlar. Bununla beraber, bazı uzmanlık alanlarında danışman, müşteri için özel geliştirilmiş yazılım veya başka ürünler geliştirebilir. Danışmanlık hizmetlerinin özelliğine ve müşterinin isteklerine bağlı olarak, danışmanın tavsiyesi, raporu veya sunumu çevrimiçi hale getirerek kamuoyuna açıklanabilir veya tavsiye gizli tutulabilir ve yalnızca üst düzey yöneticilere verilebilir.

Danışmanlık Mesleklerine Örnekler

Danışmanlık İngilizce mesleklerine örnekler verelim.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir