Devlet üniversitesi yüksek lisans ücretleri sorusuçoğu üniversiteyi bitirmiş ya da sonradan yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için merak konusu olmuştur. Bizler de sizler için bunu ele almak istedik. Eğer devlet üniversitesinde yüksek lisans yapmak istiyorsanız devlet üniversitesi yüksek lisans ücretleri ni iyi araştırmalısınız ve akademik kadro da bunun yanında çok önemli. Aynı zamanda bazı devlet üniversiteleri YDS şartı da aramaktadır. Kaç puan üzerinden olduğu iyice araştırılmalıdır.
Devlet üniversitesi yüksek lisans ücretleri üniversitenin kabul koşulları ile beraber oldukça uygun fiyatlara yüksek lisans yapılabilmektedir. Tezli yüksek lisans ücretsizdir. Fakat tezsiz yüksek lisans ortalama olarak ücretler 4 bin TL ile 16 bin TL arasında değişmektedir.

Tezli yüksek lisans ile tezsiz yüksek lisans  arasındaki fark nedir?

Yüksek lisans yapmak istiyorsanız eğer 2 seçeneğiniz vardır. Ya tezli yüksek lisans ile tezsiz yüksek lisansı seçmelisiniz. İkisinin arasındaki farka bakacak olursak eğer tezli yüksek lisans iki seneden oluşur. 1. senesi ders dönemidir. Bu dönem ödev ve makale ile geçer. Bu dönemin sonunda bir not ortalamanız olur. 2. sene ise tez yazıyorsunuz. Danışman hocanız kim ise eğer onunla birlikte kendi alanınız ile ilgili belirlediğiniz konu hakkında ortaya yeni bir tez sunuyorsunuz.  Tezli yüksek lisansın amacı akademik kariyer yapacak olan öğrencilere nasıl araştırma yapılacağını öğretmektir. Tezsiz yüksek lisansın süresi ise 1 senedir. yüksek lisans ücretleri devlet üniversitesinde de yapsanız özel üniversitede de yapsanız ücret ödemek zorunda olduğunuz bir programdır. Sadece bir dönem boyunca ödevler, makaleler ve projeler yapılır. En sonunda da bitirme projenizi sunarak mezun olursunuz.yüksek lisans ücretleri en ucuz olan üniversiteler
Bartın Üniversitesi toplam 3 bin TL
Selçuk Üniversitesi toplam 3 bin 600 TL
Kastamonu Üniversitesi toplam 4 bin TL
Trakya Üniversitesi toplam 4 bin 400 TL
Bingöl Üniversitesi toplam 4 bin 500 TL
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  toplam 4 bin 800 TL
Mersin Üniversitesi toplam 4 bin 840 TL
Süleyman Demirel Üniversitesi  toplam 5 bin TL
Sakarya Üniversitesi toplam 6 bin TL
Yıldız Üniversitesi toplam 10 bin TL
Marmara Üniversitesi toplam 9 bin 300 TL

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir