Özgeçmişinize şöyle bir baktığınızda kaç adet eğitim sertifika var? ya da sizin için yeterli mi?

İş arayan bireylerin özgeçmişlerini hazırlarken doğum tarihinden, aldıkları eğitimlere, katıldıkları kurslara ve sertifika programlarına kadar her şeyi detaylı bir şekilde yazarlar. Böylece firmalar, bireyleri daha iyi tanıyacak ve onlar hakkında fikir sahibi olacaklar. Yeteneklerinizi, ilgi alanlarınızı ve özel becerilerinizi de eklediğiniz özgeçmişin boş olması günümüz çağında kabul edilir bir şey değildir. Özellikle bu alanlarda eğitim sertifika kısmı boş ise, firmalar bireylerin eğitim hayatlarına bir şey katmadıklarını ve farklı insanlardan eğitim almadıkları için eksik kaldıklarını düşünür. Bu nedenle her öğrencinin üniversitedeyken mutlaka sertifika programlarına katılmaları ve eğitimleri kaçırmamaları gerekir.

Eğitim sertifika iş bulma sürecinde oldukça etkilidir. Firmalar dolu özgeçmişe oldukça önem verir. Bölümün ve iş alanının gerektirdiği yetenekler, istenildiği performans ne ise o durumu özgeçmişlerde görmek isterler. Bu nedenle okulu bitirmeden ya da bitirdikten sonra mutlaka iyi markaların eğitim sertifika programlarına katılıp kendinizi geliştirin.

Kişisel Gelişim Hiçbir Zaman Bitmez

Yeni bilgiler edinmek, mesleki tecrübeler kazanmak ya da kişisel gelişimimizi tamamlamak için eğitim sertifika programlarına katılırız. Ancak bu sertifikalar profesyonel yetkinlikler ile kanıtlanmış olması gerekir. Ayrıca sertifikalar size özel olarak ayarlanmalıdır. Bu sertifikaları hem dijital platformlarda hem de baskı olarak paylaşabilme olanağınız olmalıdır.

Sertifikalar Özgeçmiş Kurtarır

Yalnızca işsizlik dönemlerinde değil, aynı zamanda kendinizi geliştirmek adına da eğitim programlarına katılmalı ve sertifikalar alarak bu alandaki yetkinliğinizi kanıtlamalısınız.

Sadece Türkçe değil yabancı dil eğitim programlarının da sertifikalarını alırsanız eğer özgeçmişinize bir yıldız eklemiş olursunuz. Başarının belgelenmiş hali sayılan ve bir niteliğe sahip olan bu sertifikalar kaliteli ve uygulanabilir olmalıdır.

Sertifikalarda dikkat edilen birkaç husus vardır. Bunlardan ilki sınav yapılan sertifika programıdır. Değerlendirmeye tabii tutulan birey bu alanda başarılı olduysa oldukça iyi dereceye sahip olur. İkincisi ise saat ya da gün konusudur. Üçüncüsü iste sertifika programı hangi markaya ya da bireye ait ve sizlere neler katıyor. Programlara katılırken bu hususlara mutlaka uymalısınız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir