Eğitim danışmanlığı sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabı bu yazımızda sizlerle. Artık insanlar iş hayatlarında daha ileriye gitmek ya da kendilerini geliştirmek adına pek çok programa dâhil olup sertifikalar toplamaya başlıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri iş hayatında ki rekabetin çetin olması ve insanların bu savaşa en donanımlı haliyle girmek istemeleri. Eğitim sektörü denildiği zaman akla pek tabi öğretmenlik geliyor. Fakat okullarda, etüt merkezlerinde, dershanelerde kısaca eğitim verilen her kurumda sadece öğretmenler olması yeterli değil. Artık pek çok eğitim kurumu içlerinde eğitim danışmanlarını ve öğrenci koçlarını barındırıyor. Öğrenciler özellikle de yeni nesilde daha belirgin olan gelecek kaygısı, stres gibi durumlar ile başa çıkamıyorlar bu nedenle de beraber eğitim hayatlarında zorluk çekiyorlar. İşte bu durumda devreye eğitim danışmanları ve öğrenci koçları giriyor. Bu sektöre talep fazlasıyla olduğu içinde insanlar bu konuyla ilgili bilgi toplamak ve bu mesleği yapmak istiyorlar. Ve otomatik olarak şu soru meydana geliyor, Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır? Bizde sizlere bu yazımızda Danışmanlık Sertifikası Nasıl Alınırsorusunun cevabını vereceğiz. O halde başlayalım.

Eğitim Danışmanlığı & Öğrenci Koçluğu Nedir?

Eğitim Danışmanlığı ve Öğrenci Koçluğu, okul döneminde ki öğrencinin mental potansiyelini keşfetmesi, kendini tanıması, çalışma becerileri geliştirmesi yolunda rehberlik eden ve bu sayede başarı yüzdesini ve yaşam becerilerini yükseltmesini sağlayan bir koçluk, danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet kapsamında öğrenci sınav stresini yönetebilmeyi, motivasyonunu arttırmayı, doğru hedef belirlemeyi, yaratıcılığını kullanmayı, öğrenme sürecini nasıl daha başarılı bir şekilde gerçekleştireceğini öğrenir.

Eğitim Danışmanlığı & Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

O halde yazımızın başlığı olan eğitim danışmanlığı sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabına göz atalım. Eğitim danışmanlığı sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabı aslında çok kolay. Bu danışmanlığın sertifikasını veren pek çok firma bulunmakta. Bireyler kendileri için doğru firmayı bularak üniversite onaylı sertifikalarını alıp bu konuda ki hizmetlerine sorunsuz bir şekilde başlayabilirler. Genel olarak 120 saat süren eğitimler sonunda sertifikanızı alabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi üniversite onaylı bir sertifika alacağınızdan emin olmanız çok önemlidir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir