eskişehir özel yurt fiyatları özellikle konumuna, binaya, eşyalara veya odada kalacak kişi sayısına bağlı olarak değişir. Bu fiyatları belirlerken ise en önemli konulardan biridir kaç kişilik odada kalacağınız. Burada ortalama eskişehir özel yurt fiyatları veriyoruz.

Fiyat aralıkları

  1. Tek kişilik odalar: 900 TL – 1200 TL arasında,
  2. Çift kişilik odalar: 650 TL- 850 TL arasında,
  3. Tek kişilik süit daireler: 12500 TL- 20000 TL arasında değişiyor.  Buradaki süit daireler, banyosu, mutfağı tek kişiye ait olan daireler olarak geçer.

eskişehir özel yurt fiyatları son yıllarda özel öğrenci yurt sayısında bir azalma meydana gelmiştir. Birçoğu kapanmış, birçoğu da kısmi apart olarak hizmet vermeye devam etmiştir. eskişehir özel yurt fiyatları ise milli eğitim bakanlığına bağlıdır yani bakanlık tarafından belirli kurallara uyma zorunluluğu vardır. Kantin, revir, yemekhane gibi hizmet veren kısımları bulunur.

Eskişehir hakkında

Eskişehir, Türkiye’nin en kalabalık 25. Şehri olmuştur. İçerisinde bulunan Osmangazi üniversitesi, Eskişehir teknik üniversitesi ve Anadolu üniversitesi ile birçok öğrenciye eğitim verilen bir öğrenci şehri haline gelmiştir. Öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen bu şehir içerisindeki olanakları ile de ayrıca tercih edilir. Bu şehrin konumu gereği yakındaki illerden de oldukça ziyaret edilir. Şehrin ortasında bulunan ve herkesin uğrak bir yeri olan porsuk çayı ise görülmeye değer bir güzelliktedir.  Porsuk çayı, şehrin ortasından geçen bir nehirdir ve bu şehre oldukça fazla bir güzellik katmaktadır. Öğrenciler bu çayın etrafında veya çevresindeki mekânlarda oturarak sosyalleşme imkânı bulurlar. Şehir iç Anadolu bölgesinde bulunur. Ve buna bağlı olarak iklimi karasal iklime sahiptir. Kışları soğuk ve kar yağışlı yazları ise sıcak ve yağışsız geçer. Bu şehre ait olan bir önemli konu ise lületaşıdır. Türkiye’de sadece işlenebilir olan Eskişehir’de bulunur. Günümüzde lületaşı, süs eşyası olarak kullanılır. Önemli derece ziyaret edilen yerlerden biri de odunpazarı evleri olmuştur. Odunpazarı semtinde koruma altına alınan tarihi Osmanlı evleri bulunur. Dönemden tarihi izler taşıyan bu evle 2 veya 3 katlıdır.  Ayrıca büyük aileler için de oldukça büyük yapılmıştır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir