Eskişehir YÖS yabancı uyruklu öğrencilerin merak ettiği bir konu. Pek çok yabancı uyruklu öğrenci bu konu hakkımda bilgi sahibi olmak istiyor ve bu konu üzerine araştırmalar yapıyor. Pek tabi yabancı uyruklu öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan iki tanesi Eskişehir’de bulunmakta. Bu nedenle Eskişehir YÖS başlığı fazlaca ilgi duyulan bir konu.Bu yazımızda ise size Eskişehir YÖS hakkında ve genel olarak yabancı uyruklu öğrenci sınavı olan YÖS hakkında genel bilgiler vereceğiz. O zaman zaman kaybetmeden yazımıza devam edelim.

YÖS NEDİR? YÖS HAKKINA MERAK EDİLEN BİLGİLER

Eskişehir YÖS hakkında bilgiler vermeden önce merak edenler ve ya konuyu tam olarak kavramak isteyenler için Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı yani YÖS hakkında bilgiler vereceğiz.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girmeleri gerekli olan ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanacakları bir sınav sistemidir.  Yabancı uyruklu öğrenci sınavı 2010 yılına kadar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi olan ÖSYM tarafından yapılmaktaydı fakat aynı yıl içerisinde ve 2011 yılında almış olan karar ile Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarını T.C. üniversiteleri kendi bünyelerinde düzenlemeye başlamışlardır.

Yabancı uyruklu olanların,

Ancak adaylardan;

ESKİŞEHİR YÖS HAKKINDA BİLGİ

Eskişehir YÖS hakkında ayrıntılı bilgilere Eskişehir’de ki üniversitelerin web sayfaları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir