books 1204029 640

fransa nın en iyi üniversiteleri başarısının nedenleri oldukça fazla Nobel ödülü kazanan fizikçilerinin bulunması ile de ilgilidir. Bir okulun her alanda aynı başarıyı sağlaması pek mümkün değildir. Bu nedenle burada edebiyat okumak pek fazla farklı bir deneyim kazandırmaz. Bu nedenle size uygun olan programdaki başarısı ile ilgilenerek daha iyi bir eğitim almanız sağlanır. fransa nın en iyi üniversiteleri arasında olan Fransa üniversiteleri, eğitim kalitesi açısından ödül alan ve bu alanlarda kayda değer bir ödül bırakması ile mümkün olur. fransa nın en iyi üniversiteleri aşağıda belirtilmiştir.

Fransa’da eğitim veren en iyi üniversiteler

 1. ECOLE NORMALE SUPERİEURE – ENS PARİS
 2. ECOLE POLYTECHNİQUE – PARİSTECH
 3. UNİVERSİTE PİERRE ET MARİE CURİE – UPMC
 4. SCİENCES PO PARİS
 5. UNİVERSİTE PARİS- SUD 11
 6. UNİVERSİTE PARİS 1 PANTHEON- SORBONNE
 7. ECOLE DES PONTS – PARİS TECH
 8. UNİVERSİTE PARİS- SORBONNE -IV PARİS

fransa nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan UNİVERSİTE PİERRE ET MARİE CURİE üniversitesi hakkında bilgilere yer vereceğiz.

UNİVERSİTE PİERRE ET MARİE CURİE

İlk Fransız üniversite olan UPMC, Paris’in 6 bölgesinde yer alır. Tıp ve bilim alanında özelleşen bu üniversitenin ders sınıfları yaklaşık beş tane kampüse yayılmış olarak eğitim verir. Yaklaşık olarak 30.000 civarında öğrenci sayısı ve 125 araştırma merkezleri ile günümüzde en aktif fen odaklı çalışmalar yapan üniversitelerden biri olmuştur. Araştırma departmanları ile 4 ana bölüm olarak ayrılmıştır. Bunlar;

 • Mühendislik ve modelleme: uygulamalı matematik, makine mühendisliği, robotik ve medikal alanlarda olan çalışmaların yoğun olarak yapıldığı bölümlerden oluşur. Toplamda on altı merkezi vardır.
 • Enerji, madde ve evren: modern bilim kültürü, kuantum bilişim mühendisliği, nanobilim ve yeni teknolojileri katkıda bulunan evrenin ve maddenin yapısının anlaşılması gibi birçok alanı içinde bulundurur. Otuz altı merkezi ve altı yapıyı birlikte grup haline getirmiştir.
 • Yaşayan dünya ve çevre kümesi: yirmi bir merkezi ve dört yapıyı bir araya getirir.
 • Hayat ve sağlık bölümü: kırk yedi merkezi ve yedi yapısı bulunur.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir