Kiril Metodi Üniversitesi Diş Hekimliği tarihi sürecine baktığımız zaman M.Ö 3000’li yıllara rastlayan diş tedavisi 18. yüzyılda bağımsız bir meslek haline gelmiştir. Diş Hekimliği dünyada, 19 yüzyılda gelişmeye başladığı gibi Türkiye’de Osmanlı Devleti döneminde gelişmeye başlamıştır. Tıp dan ayrı bir bilim dalı olarak incelenmiştir. 19. yüzyılda başlayan diş hekimliği Tanzimat ve meşrutiyet dönemlerinde batıya bakılarak geliştirilmiştir. Cumhuriyet döneminde ise diş hekimliği eğitimi Modern Tıp ve Diş Hekimliği olarak bu dönemde geçilmiştir. Cumhuriyet döneminde ilk kurulan Tıphane ve Cerrahane-i Amire adı altında 1927 de kurulan modern tıp ilk aşamasını oluşturmuştur.

Diş Hekimliği denince ağız sağlığı, dişlerin, diş etlerinin, çene ve komşu dokuları, ağız boşluğunun, diş çene düzensizliklerinin sağlığının korunması teşhis-tedavi gibi faaliyetleri gösteren bu mesleğe verilen isme denir. Bu işi icra eden kişiye de Diş Hekimi denir.

Diş Hekimliği

Diş Hekimliği el becerisi isteyen çok ehemmiyetli ve dikkatli olunması gereken bir meslektir. Diş doktorları, hastaların şikayetlerini dinlerler gerekli muayeneyi yaptıktan sonra gerekli teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulamaya başlarlar.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Diş Hekimliği uygun fiyatla daha ucuza sınavsız okuyabilirler. Makedonya’nın ve balkanların, en köklü ve en prestijli üniversitelerinden biridir. Üsküp Kiril Metodik Üniversitesi zengin akademik kadrosuyla, 50 bine yakın üniversite talebesiyle ve ayrıca bu üniversiteden alınan diplomanın 70 ülkede geçerliliği olmasıyla büyük ve kapasiteli bir üniversite özelliği taşımaktadır. Yurtdışından gelip kayıt yaptıran öğrenciler çok çeşitli imkanlar sağlayan üniversiteye Diş Hekimliğini okumak isteyen öğrencileri beklemektedir.  

Makedonya ve Kiril Üniversitesi

Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp; sosyal anlamda kendisini yenilemiş, kültürel ve sportif faaliyetler açısından da kendisini değiştirip geliştirmiş bir şehirdir. Şehirde kentleşme ve sosyalleşme de son hızla devam etmektedir. Günümüz teknolojik gelişmelerine ve kentleşme konusundaki yeniliklere ayak uydurabilen bir şehir olarak göze çarpmaktadır. Ayrıca Üsküp’ün siyasi, kültürel, ekonomik yönden ülkenin nabzını tutmasının yani sıra bir diğer en önemli özelliği ise; Kiril Metodi Üniversitesi’nin bu şehirde olmasıdır. Kiril Metodi Üniversitesi dünya çapında kendisini kanıtlamış, 70 ayrı ülkede ismini duyurmuş ve diplomasini bu ülkelerde de geçerli hale getirtmiş bir üniversite olarak öne çıkmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit