Kiril Metodi Üniversitesi Psikoloji bölümü 1949 Yılında Üsküp şehrinde kurulan üniversite Makedonya’nın en büyük üniversitesidir. Aynı zamanda Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, ülkenin ilk devlet üniversitesidir. Öğrenci sayısı, uyguladığı programlar, kaliteli eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetleri ve akademik başarılarıyla dünyada kabul görmüş ve tanınmış bir üniversitedir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Psikoloji Bölümü, bu alanda eğitim alacaklar için oldukça büyük avantajlar sunmaktadır. Her şeyden önce 2000 Euro harç yatırılarak başlanan eğitimin sonunda alınan diplomayla birlikte, YÖK Denkliği nedeniyle ülkemizde de diploma aynı şekilde kabul görmektedir. Yani ekstradan birkaç dönem okuma zorunluluğu yoktur. Bologna ölçütleri uyum programlarının uygulandığı üniversitede, diploma Avrupa ve dünyadaki yaklaşık 70 ülkede kabul görmektedir.

Psikoloji, insan ve hayvan davranışlarını, bu davranışlarla ilgili, biyolojik, sosyal ve psikolojik süreçleri inceleyen bir alandır. Bir meslek olarak Psikoloji ise, psikoloji bilgilerinin, insan sorunlarını çözmek için kullanılmasıdır.

Kiril Metodi Üniversitesi

4 yıllık psikoloji eğitimlerini tamamlayanlar psikolog unvanını alırlar. Psikologlar, iki önemli ilişki üzerinde çalışırlar. Bunlar beyin ve davranış ilişkisiyle,  çevre ile davranış arasındaki ilişkilerdir. Psikologlar, araştırmacı, gözlemci ve yaratıcı olmak zorundadırlar. Ayrıca birey ve toplumların değişen gereksinimlerini karşılamak için, yeni kuramlar geliştirmek zorundadırlar.

Psikologlar özel olarak çalışabildikleri gibi, kamu veya özel sektöre ait hastanelerde, özel okullarda, üniversitelerde, şirketlerde, yine polis teşkilatı, askeriye, bilgisayar ve bilişim teknolojilerinde, kısaca birçok meslek grubuyla birlikte çalışarak topluma hizmet ederler. İş alanı oldukça geniş olan psikoloji, günümüzün popüler meslek alanlarındandır.

Üniversite Yapısı

Yurtdışında hemşirelik bölümünü okumak isteyen öğrenciler için, ülkemize nispeten hem ucuz, hem kaliteli, YÖK denkliği bulunan, hem de sunduğu imkanlar noktasında Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bu üniversitelerden biridir.

1949 yılında Makedonya’da kurulan üniversite eğitime 3 fakülte ile başlamış, şimdi ise 21 fakülte, 5 araştırma enstitüsü, yaklaşık 50 bin öğrencisi ve ayrıca zengin akademik kadrosuyla eğitim vermektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversite’den mezun olan bir öğrencinin aldığı diploması 70 ülke tarafından tanınan bir üniversitedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit