Kiril Metodi Üniversitesi Mimarlık mezunu yapılan her çeşit binanın ve inşaatın insanların ihtiyaçlarına, isteklerine göre tasarlanması, yapılması ve denetlenmesini takip eden kişilere mimar denir. Ayrıca mimarlık, insan hayatını sürdüreceği, yaşayacağı yerlerin estetik, kullanışlı ve güzellik noktasında tasarlama sanatına da denir. Mimarın vazifesi, yapacağı binanın şehir imar planları uygun olup olmadığını denetlemesi, bu yapılacağı yapıyı kullanacak kişilerin isteklerine arzularına, görüşlerine ve maddi olanaklarını bakarak projeyi hazırlaması ve sunmasıdır.

Binanın projesi hazırlandıktan sonra yapılacak binanın gerekli diğer mühendislerden yani makine, elektrik ve inşaat mühendisleri ile görüşerek işin yürütülmesini sağlamasıdır. Bu işlerin yürütülmesi için gerekli denetimi de yapar.

Üniversite İçeriği

Mimarlar genellikle işyerleri bürolardır. Sessiz sakin yer olan bürolarda projelerini hazırlarlar. Bina yapımında bina ile ilgili diğer mühendislerle inşaat, elektrik mühendisleriyle, şehir plancıları ve bina inşaat ile uğraşan ve çevre düzenlemesinde görev yapan kişilerle bina bitimine kadar iletişim halindedir. Devamlı resmi kimselerle halkla oturup kalkma mecburiyet olduğu için toplumda emniyetli yer edinen bir meslek grubudur. Ayrıca toplumu etkileyen ve yön veren bir meslektir.

Bu mesleği seçenler ve Kiril Metodi Üniversitesi Mimarlık bölümü okumak isteyenler okuduğu üniversite ehemmiyeti büyüktür. Akademik kadrosu noktasında zayıf, imkanları dar olan üniversitelerde bu bölümü okuyanlar daha az istifade etmektedirler. Ama okuduğunuz üniversite ne kadar kaliteli ve güzel ise, imkanları geniş ise mimarlık mesleğini icra etme noktasında daha avantajlı, toplumda daha yüksek mevkide olursunuz. Onun için seçeceğiniz üniversite mühimdir.

Üniversite Yapısı

Yurtdışında hemşirelik bölümünü okumak isteyen öğrenciler için, ülkemize nispeten hem ucuz, hem kaliteli, YÖK denkliği bulunan, hem de sunduğu imkanlar noktasında Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Mimarlık bu üniversitelerden biridir.

1949 yılında Makedonya’da kurulan üniversite eğitime 3 fakülte ile başlamış, şimdi ise 21 fakülte, 5 araştırma enstitüsü, yaklaşık 50 bin öğrencisi ve ayrıca zengin akademik kadrosuyla eğitim vermektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Mimarlık Üniversite’den mezun olan bir öğrencinin aldığı diploması 70 ülke tarafından tanınan bir üniversitedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit