Kiril Metodi Üniversitesi Hemşirelik bölümünün önemi doktor yetiştirilmesi ne kadar ehemmiyetli ise hemşirelerin de yetişmesi o kadar ehemmiyetlidir. Çünkü hastalıkları teşhis ve tedavi noktasında doktorlara ihtiyaç olduğu gibi hastalara bakacak, kan alımı, tansiyon ölçümü, iğne vurulması, ameliyatlı hastaların takibi, kontrolü ve sayamayacağımız hastanede birçok vazifeyi yapan kişiler hemşirelerdir. Hastanelerin çalışması, devamlılığı, insanlara hizmeti ve doktorların yardımcısı olmaları ile meslek noktasında çok ehemmiyetli bir tutmaktadırlar. Doktorların sağ kolu hükmündedirler. Hemşiresiz hastane olması mümkün değildir. 

Kiril Metodi üniversitesi Hemşirelik bölümüne kaydolan öğrenci sayısı da günden güne artış göstermektedir. Ülkemizde sağlık alanındaki bölümlere girmek için LGS’den yüksek puanlar almak gerekiyor.

Hemşirelik Eğitim İçerikleri

Hemşirelik bölümünü seven, okumak isteyen ve fakat LGS imtihanından gerekli puanı alamayanlar için yurtdışında okuma fırsatı bulunuyor. Üniversiteyi yurtdışında okumanın avantajı ise, hiçbir sınava girmeden doğrudan gidip kayıt yaptırma imkanınızın bulunmuş olmasıdır. Yurtdışındaki birçok üniversitede Türkiye’deki verilen eğitimden daha güzel ve kaliteli eğitim verilmektedir.

Eğitim şartlarının ülkemizden daha iyi ve kaliteli olması istediğimiz ve sevdiğimiz bölümü okuma fırsatı veriyor. Ülkemizde ise sınav sistemi olduğu için istediğimiz bölümü okuma imkânı bulamıyoruz. Çünkü aldığımız puan okumak istediğimiz bölüme yetmiyor.Mecburen ya bir sene daha bekleyip tekrar hazırlanmak zorunda kalıyoruz, ya da puanımızın yettiği başka bir bir bölüm seçmek zorunda kalıyoruz. Bu da hem zaman kaybına hem de istemediğimiz bölümü seçmek zorunda kalıyoruz. Yurtdışında okumak bu problemleri ortadan kaldırıyor.

Üniversite Yapısı

Yurtdışında hemşirelik bölümünü okumak isteyen öğrenciler için, ülkemize nispeten hem ucuz, hem kaliteli, YÖK denkliği bulunan, hem de sunduğu imkanlar noktasında Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bu üniversitelerden biridir.

1949 yılında Makedonya’da kurulan üniversite eğitime 3 fakülte ile başlamış, şimdi ise 21 fakülte, 5 araştırma enstitüsü, yaklaşık 50 bin öğrencisi ve ayrıca zengin akademik kadrosuyla eğitim vermektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversite’den mezun olan bir öğrencinin aldığı diploması 70 ülke tarafından tanınan bir üniversitedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit