Kiril Metodi Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümü, ormancılık sektörüne iş gücü yetiştirmesinin yanı sıra, ormancılıkla ilgili temel bilgilere sahip, çözüm odaklı, teknik bilgiye sahip, donanımlı, orman kaynakları hakkında yeterli bilgi ve beceriye sahip, çevreci, sosyolojik ve ekonomik anlamda da gerekli bilgiye sahip kişileri de yetiştirmeyi hedefler.

Ormancılık Bölümü, orman kaynaklarının doğru şekilde tüketilmesi ve değerlendirilmesi, ekolojik şartları göz önünde bulundurarak ve ormanların korunması temel alınarak, süreklilik ilkesini de göz ardı etmeden bilimsel eğitimler vermektedir. Ormancılık Bölümü, ülkenin sahip oldu mevcut ormanların iyileştirilme süreçlerine ilişkin programlar üretmek, yeni orman sahalarının oluşumuna katkıda bulunmak, ekosisteme zarar vermeden, ormanlardan yararlanma metotları üzerinde çalışmalar yapacak bir eğitim programını uygulamaktadır.

Ormancılık Nedir?

Ormancılıkla ilgili her türlü tehdit unsurlarını ortadan kaldırmak ve koruma planları uygulamak, son teknolojik gelişmeleri taklip edip ormancılık için kullanarak, ormanlarla ilgili yasaların oluşumunda katkıda bulunmak gibi amaçları olan Ormancılık Bölümü, tüm dünyada son derece önemli bir hale gelmiştir.

949 yılında kurulmuş olan Kiril Metodi Üniversitesi, Balkanlar’ın ve Makedonya’nın en önemli üniversitelerinden biridir. dünyada pek çok ülke tarafından tanınıyor olması ise, mezun olan öğrencilerin prestijli bir diplomaya sahip olması anlamına gelmektedir. Eğitim sistemi çağdaş, ilerici, bilimsel ve AB ile uyumlu bir program içinde yürütülmektedir.

Kiril Metodi Üniversitesi Orman Mühendisliği

1949’da 3 fakülteye sahip olan Kiril Metodi Üniversitesi, şu an 21 fakülteye sahiptir. Üniversiteye bağlı olarak 5 tane Araştırma Enstitüsü bulunmaktadır. Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir eğitim veren Kiril Metodi Üniversitesi’nde halen 50 binden fazla öğrenci okumaktadır. Bu öğrencilerin büyük bir kısmı yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.

Erasmus Öğrenci Değişim Programı’na da sahip olan Kiril, bugüne dek 150 bin civarında öğrenci mezun etmiştir. Türk öğrenciler tarafından da rağbet gösterilen Kiril Metodi Üniversitesi gerek bilimsel ve çağdaş eğitimi gerek sahip olduğu geniş akademik personeli, gerekse de öğrencilere sağladığı sosyal olanaklar açısından pek çok öğrencinin başvuru yaptığı saygın üniversitelerden biridir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit