Kiril Metodi Üniversitesi Yazılım/Bilgisayar Mühendisliği Makedonya’nın en büyük üniversitesi olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi aynı zamanda ülkenin en büyük üniversitesidir. 21 fakülteli üniversite 1949 yılında öğretim hayatına başlamıştır. Günümüzde yaklaşık 50000 öğrenciyle eğitim ve öğretim hayatına devam eden üniversite hem akademik hem kurumsal hem eğitim kadrosuyla her geçen gün gelişmektedir. Uyguladığı eğitim programları ve sunduğu avantajlarla dünyanın pek çok ülkesi tarafından eğitimi kabul görülen popüler üniversitelerden biri olmuştur.

Kiril Metodi Üniversitesi Yazılım/Bilgisayar Mühendisliği bilgisayar sistemlerinin yapısı, tasarımı, geliştirilmesi ve bunların kullanılması ile ilgili konularda araştırmalar ve tasarımlar yapan bir alandır. Bilgisayarların günümüzdeki önemi göz önüne alındığında, bu bölümün önemi ve popülerliği açıkça ortaya çıkmaktadır. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Mühendisliği Bölümünde 4 yıllık bir lisans programı uygulanır.

Bilgisayara Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bitirenler, bilgisayar mühendisi unvanıyla mezun olurlarken, kendi başlarına bağımsız olarak çalışabildikleri gibi, çeşitli bankalarda, yazılım ve programlama şirketlerinde, ekonomi, borsa, alanlarında çalışabilmektedirler. GSM, elektronik araçların üretimi yapan büyük firmalarda, şirketlerin yazılım sistemlerinde, web tasarımlarında da çalışabilmektedirler. Oldukça geniş bir çalışma alanına sahip oldukları açıkça görülen Bilgisayar Teknolojileri ve Mühendislerinin, analitik ve sayısal zekâlarının gelişmiş olması, matematik alanında becerili ve yetenekli olmaları, hayal güçlerinin de gelişmiş olması gerekmektedir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Bilgisayar Teknolojileri ve Mühendisliği Bölümünü bitirenler birçok avantaja da sahip olmaktadırlar. Mezuniyetle birlikte alınan diploma, YÖK Denkliği nedeniyle, ülkemizde de geçerli olmakta, sahip olunan unvan aynı şekilde geçerli olmaktadır. Bologna Kriterlerine uyum sebebiyle de Avrupa da çalışma, yaşama hakkı mezunlara sunulmaktadır.

Balkan ülkeleri

Balkan ülkeleri coğrafi ekonomik ve siyasi bakımdan olduğu kadar kültür ve tarih mirası bakımından da büyük önem taşımaktadır. Ülkemizden de sık sık ziyarete bulunulan Balkan ülkeleri hem eğitim-öğretim hem de turizm için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Örneğin her yıl yüzlerce Türk öğrenci Balkan ülkelerinde üniversite okumak için buraya seyahat etmekte ve yaşamaya başlamaktadır. Alanında uzman eğiticilerin barındırdığı birçok ünlü üniversite burada kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir.

Kiril Metodi üniversitesi eczacılık bölümü öğrencileri de burada yaşamaktan eğitimlerini tamamladıktan sonra iş hayatına atılmaktadır. İç mimarlık mesleki eğitimin de adından söz ettiren bu üniversite birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit