Kiril Metodi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü, Makedonya’da 1849 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda sahip olduğu fakülte sayısı 3 iken, bugün geldiği saygın noktada 21 fakültesiyle göz dolduruyor. Toplam 5 adet Araştırma Enstitüsü bulunan Kiril Metodi Üniversitesi son derece başarılı bir eğitim sistemine sahiptir.

Hem Makedonya’da hem de yurt dışında popüler bir üniversite olan Kiril Metodi Üniversitesi’nde okumak büyük bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığa sahip çok sayıda öğrenci var. Üniversitenin öğrenci sayısı 50 binin üzerinde. Bu da ne kadar popüler olduğunun bir kanıtıdır.

Akademik Kadro ve Üniversite

Kiril Metodi Üniversitesi Makine Mühendisliği Akademik kadro açısından da son derece parlak bir kariyere sahip. Her biri alanında uzman olan öğretim görevlileri her yıl binlerce başarılı öğrenci mezun etmektedir. Mezun olan öğrenciler aldıkları prestijli diplomanın dünyada 70’ten fazla ülkede geçerli olduğunun farkında olarak çalışma hayatlarına daha şanslı başlıyorlar.

Kiril Metodi Üniversitesi’nin lisan programlarından mezun ettiği öğrenci sayısı 126 bin civarındadır. Üniversitede aynı zamanda yüksek lisans programlarından da 3000 kişi mezun olmuştur. Verdiği mezunlar ve eğitimin kalitesi Kiril’i Balkanlar’ın en saygın üniversitelerinden biri haline getirmiştir. Üniversitensin Makine Mühendisliği Bölümü de, diğer bölümlerinde olduğu gibi, pek çok yurt içi ve yurt dışından öğrencinin okumak istediği bölümlerden biridir.

Makine Mühendisliği

Makine Mühendisliği Bölümü’nde hem ulusal hem de uluslararası iş sahalarında çalışacak nitelikte makine mühendisleri yetiştirilmektedir. Öğrenciler teknik bilgi ve beceri anlamında son derece donanımlı bireyler olarak yetiştirilmekte ve mezun edilmektedir. Makine Mühendisliği Bölümü’nde verilen eğitimler, mühendislik problemleri çözümleri, yeni teknolojiler geliştirmek, bilimsel ve akademik yayınlar oluşturmak ve disiplinler arası yaratıcı uygulamalar yapmak üzerine verilmektedir.

Kiril Metodi Üniversitesi Makine Mühendisliği Temel bilimler dersleri ile, rüzgâr enerjisi, imalat teknikleri, yapısal ve dinamik analizler, hidroelektrik enerji ve paralel hesaplama gibi derslerde eğitimler verilmektedir. Aldıkları teknik, uygulamalı ve sosyal dersler neticesinde öğrenciler, mezun olduklarında mesleklerinde uzman ve aynı zamanda entelektüel birikimleri yüksek bireyler olurlar. Yaptıkları stajlar ve çözüm üretmeye yönelik eğitimleri hem ülkelerine hem dünyaya faydalı gençler olmalarını sağlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit