Kiril Metodi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği , elektrik-elektronik, mekanik gibi karmaşık tasarımları gerektiren, elektronik aletleri ve iletişim sistemleri tasarımının yapılması, üretimle ilgili teknolojileri geliştirilmesi, fiziksel kuralları test ederek sistemler arasındaki ilişkileri ve fonksiyonların kurulması ve denetlenmesi ile ilgi işlerin yapılmasıdır. Bu işi yapan kişiye Mekatronik Mühendisi adı verilmiştir.

ş hayatında çok hızlı bir şekilde gelişen ve değerli olan bu meslek sahipleri, görev olarak işletmelerde, fabrikalarda veya herhangi bir yerde kullanılan makine, elektrik-elektronik cihazlar, akıllı bilgisayarların denetimin yapılması ve bunlara artı bir değer sağlamak için gerekli çalışmaların yapılması gibi şeylerle uğraşırlar. Mesela akıllı bir bilgisayar veya elektro-mekanik bir sistemi kurabilmek için bu işle ilgili gerekli temel teknolojileri kullanarak bu sahadaki uzmanlarla iletişim halinde kalarak bu ürünler üzerinde ihtiyaç duyulan karmaşık bir ürün tasarımında bulunur. Bu tasarladığı cihazın üretiminde, gerekli personelin niteliklerinin belirlenmesi, araç ve gereçlerin hazırlaması gibi işleri takip eder.

Mühendislik Eğitimi

Kiril Metodi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Çok çeşitli ve farklı malzemeler kullanmaktadırlar. Bunlardan birkaç tanesi avometre, voltmetre, vatmetre, kumpas, osiloskop, takometre ölçü aletleriyle sıcaklık basınç transferleri gibi aletleri kullanmaktadırlar.

Mekatronik Mühendisi olmak isteyenlerin şu gibi özellikleri taşıması gereklidir. Yabancı dil iyi derecede bilmesi matematik, fen ve fizik anlamda meraklı olması, çizim yeteneğine sahip olabilmesi, tasarım gücü, hayal gücü, yeni şeyler üretebilme yeteneği, gözlerinde kusur olmaması, sorumluluk sahibi ve elektronik makine hoşlanan birisi olması gereklidir. Çalışma ortamları fabrikalar, ileri teknoloji kullanan laboratuvarlar ve atölyeler gibi yerlerde çalışırlar. Çalıştıkları makineler birinci dereceden olmakla beraber, zihinsel faaliyet yaparlar. Meslektaşlarıyla ve iş sahipleriyle iletişim halinde bulunurlar. Dünyadaki gelişmeleri devamlı takip etmeleri gerekir.

Üniversite Yapısı

Yurtdışında hemşirelik bölümünü okumak isteyen öğrenciler için, ülkemize nispeten hem ucuz, hem kaliteli, YÖK denkliği bulunan, hem de sunduğu imkanlar noktasında Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bu üniversitelerden biridir.

1949 yılında Makedonya’da kurulan üniversite eğitime 3 fakülte ile başlamış, şimdi ise 21 fakülte, 5 araştırma enstitüsü, yaklaşık 50 bin öğrencisi ve ayrıca zengin akademik kadrosuyla eğitim vermektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversite’den mezun olan bir öğrencinin aldığı diploması 70 ülke tarafından tanınan bir üniversitedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit