Kiril Metodi Üniversitesi Veterinerlik Bölümü hayvan sağlığı, hayvanların beslenmesi ve ıslahı, hayvan yetiştiriciliği, tedavisi, çevre sağlığı ve hayvanların orijini gibi konularda eğitim vermektedir. Eğitimler sürekli gelişen çağa uygun bir şekilde ve teknolojiden yararlanılarak verilmektedir. Veterinerlik Bölümü’nde çiftlik hayvanları, küçük hayvanlar ve kanatlı hayvanlar ile ilgili hekimlik eğitimleri verilirken gıda hijyeni dersleri de verilmektedir.

Teorik ve uygulamalı derslerin verildiği bölümde yetişen veteriner hekimler bilimsel ve mesleki açıdan ilkeli bir eğitim alırlar ve hayvanların haklarını gözetmek üzere yetiştirilirler. Çözüm odaklı bir eğitim anlayışı içinde, koruyucu hekimlik, halk sağlığı ve gıda teknolojisi gibi eğitimler de almaktadırlar.

Veterinerlik

Kiril Metodi Üniversitesi Veterinerlik mezunu insanlar çalışmaları için gerekli ürünleri ithal eden şirketlerde ya da  hayvan ve beşeri ilaç üreten firmalarda, haşerelerle mücadele için oluşturulan firmalarda, Yem fabrikaları ve arı yetiştiriciliği yapılan yerlerde, Veterinerlik için gereken ve hayvanların bakım ve tedavileri için malzeme üretimi yapan ve ithal eden firmalarda, damızlık yetiştiren firmalarda, deri toplama merkezleri ya da şirketlerinde, marketlerde, büyük gıda firmalarında, mezbahalarda, tarım bakanlıklarında, gıda üretimi yapan fabrikalarda, işyerlerinde çalışabilirler.

Daha da fazla iş alanları vardır. Veterinerlik tüm dünyada geçerli bir meslektir. Kiril Metodi Üniversitesi’nin dünyadaki 70’den fazla ülkede tanınıyor olması da mezun gençlerin iş olanaklarını artırmakta son derece önemlidir.

Balkan ülkeleri

Balkan ülkeleri coğrafi ekonomik ve siyasi bakımdan olduğu kadar kültür ve tarih mirası bakımından da büyük önem taşımaktadır. Ülkemizden de sık sık ziyarete bulunulan Balkan ülkeleri hem eğitim-öğretim hem de turizm için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Örneğin her yıl yüzlerce Türk öğrenci Balkan ülkelerinde üniversite okumak için buraya seyahat etmekte ve yaşamaya başlamaktadır. Alanında uzman eğiticilerin barındırdığı birçok ünlü üniversite burada kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir.

Kiril Metodi üniversitesi eczacılık bölümü öğrencileri de burada yaşamaktan eğitimlerini tamamladıktan sonra iş hayatına atılmaktadır. İç mimarlık mesleki eğitimin de adından söz ettiren bu üniversite birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit