Mail.istanbul.edu mail adresi ile hayatınızın kolaylaşmasını ve işlerinizin kolay bir şekilde takibini yapabilirsiniz. Yenilik denilince akıllara tabii ilk olarak gelen İstanbul Üniversitesi sizler için özel olarak kurumsal uzantısı olan mail adreslerini sunuyor. Bu sistem sayesinde mail adresinizde işlem yapabilir ya da hiçbir karışıklığa mahal vermeden mail atmanız gereken kişiler ve kuruluşlara yönlendirme sağlama mail.istanbul.edu ile artık çok daha kolay ve güvenilir.

Üniversitemiz bünyesine yeni katılan öğrenci ve personellerin mail adresleri hemen oluşturulamayabilir. Bu süreç zaman içinde çözülecek bir işlem olduğundan dolayı öğrenciler ilk etapta okul numaraları ve şifre ile işlem yapabilirler. Personel ise adları ve soyadları ve geçici verilen şifreleri ile işlem yapabilir. Ajanda olarak kullanılabilen ve size gerekli olan bütün bilgileri kayıt altına alabileceğiniz sistem mail.istanbul.edu ile çok kolay ve güvenli bir şekilde halledebilirsiniz.

Bazı üniversitelerin bu sistemi kullanma gereği duymaması lakin her üniversite için vazgeçilmez bir web tabana sahip olan sistem olduğunu biliyoruz. İstanbul Üniversitesi her zaman yeniliklere ve çağa ayak uyduran ve eğitim dünyasında ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Üniversitemizin öğrenci merkezli olması bizim en büyük güç kaynağımızdır.

mail.istanbul.edu’ ya Nasıl Giriş Yapılır?

Mail adresini kullanmak çok basit olduğu gibi giriş işlemi de oldukça basittir. Örnek verecek olursak.

Kullanıcı Adı: ÖĞRENCİNUMARASI@ mail.istanbul.edu

Şifre: (ilk giriş için öğrenci işlerinin size verdiği tek kullanımlık şifre)

Öğrenci işleri her öğrenci ve personel için bir mail ve farklı şifre belirler. Size verilen mail adresinin uzantısı okulunuzun kurumsal mail uzantısı olmaktadır. Şifreniz tek kullanımlık olmaktadır. Size verilen tek kullanımlık şifre ile giriş yaptıktan sonra ikinci aşama olarak şifre değişikliği yapmanız gerekir. Öğrenci ya da personel kendine ait bir şifre oluşturarak ona verilen mail tümüyle kendisine ait olur. Eğer şifrenizi unutursanız sistem üzerinden şifre değişikliği yapabilir ya da öğrenci işlerinden tek kullanımlık yeni bir şifre talep edebilirsiniz.

mail.istanbul.edu sayesinde akademisyenya da okul işleri ile alakalı bir konu olduğunda kendine ait özel olarak tanımlanan mail adresi ile gerekli iletişimleri kurabilir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir