Makedonya tıp fakültesi

Makedonya tıp fakültesi, geleceğin en kaliteli doktor adaylarını yetiştirerek sağlık sektörüne çok sayıda öğrenci kazandırmıştır. Makedonya, eğitim anlamında oldukça hassas davranan bir ülkedir. Ana okuldan üniversitenin en üst kademe eğitimine kadar her alanda titizce ve disiplin bir eğitim sunarak öğrencilerin kendilerinden emin bir şekilde meslek hayatına atılmalarını sağlamaktadır.

Eğitimde Neden Makedonya Tercih Etmeliyim?

Makedonya tıp fakültesi, Türkiye’de zorlu üniversite sınav sistemi ve yüksek puanları dolayısıyla birçok birey hayallerine ulaşamamakla birlikte eğitimi yarıda bırakanlar da olmaktadır. Türkiye’de eğitim şartları devlet üniversitesi olsa bile pahalıya mal olmaktadır. Bu bağlamda Makedonya tıp fakültesi, hem uygun fiyatlı eğitim programları ile hem de %100 burs kazanma hakkı her koşulda öğrencinin yanında durarak onun gelişimine katkı sağlar. Uluslararası alanda bir üniversite olması ve Türkiye için YÖK denkliğine sahip olması da bireyler için oldukça avantajlıdır. Öğrenci ister Avrupa’da ister Türkiye’de çalışma hayatını sürdürmek istesin, onun için tüm kapılar açık olacaktır.

Yurtdışında Tıp Okumanın Avantajları Nedir?

Her lise öğrencisinin hayalini süsleyen yurtdışı eğitim ve aynı zamanda karşılaştığı maddiyat gerçeği ile oldukça göz korkutucu olabiliyor.  Makedonya Üniversitesi ile artık bu gerçekler can yakmayacak! Nasıl mı? Anlatalım;

  • Sınav engellerini ortadan kaldırarak üniversite ve yurtdışı hayalleriniz gerçek olabilir. Türkiye’de oldukça yüksek puana sahip olan ve vakıf üniversitelerinde çok yüksek. ücretlendirmeye tabii tutulan tıp eğitimi, Makedonya tıp fakültesi için geçerli değildir. Sınavsız ve puansız alan üniversitemiz sayesinde tıp okumak isteyen bireylerin hayalleri artık gerçek olabilir! Puanla gelmek isteyen öğrencilerimiz için de ÖSYM tercih kılavuzunda yer almamız sayesinde direkt olarak normal statüden yararlanabilirsiniz. Ayrıca özel kontenjan ile gelen öğrencilerin %100 burs alma hakkı ile tamamen ücretsiz okuma şansına sahip olacaktır.
  • Tıp eğitimi dili hem İngilizce hem de Makedonca olan Makedonya tıp fakültesi eğitim sayesinde iki dili ana dil seviyesinde konuşarak hem iş hayatınızda hem de özel hayatınızda sizin için oldukça artı puanda olur.
  • Hazırlık sınıfında oryantasyon eğitimi tamamlayan öğrenci ülkeye, üniversiteye ve  ortama alışma sağlar.
  • Lisans eğitimi 6 yıldır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: info@sataegitimkoclugu.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir