Yeni bir şehirde yaşamayı düşünüyorsanız Makedonya Yaşam Maliyeti konusunda oldukça uygun fiyatlı bir ülkedir.

Makedonya tarihi, kültürü ve doğa güzellikleri ile ünlü bir ülkedir. Balkan yarımadasının tam orta merkezine konumlandırılmış, küçük coğrafyaya sahip bir ülkedir. Ülkenin içinde arayıp da bulamayacağınız tek bir şey bile yok. Her anlamda kendini geliştiren ülke yaşam kalitesi yüksek, refah seviyesi standartların üstünde ama Makedonya Yaşam Maliyeti bakımından oldukça ekonomik bir ülkedir.

Makedonya’ya geldiğinizde sanki hiç ülke değiştirmemiş gibi kendinizi evinizde ve konfor alanında hissedeceksiniz. Her türlü imkanı sunan Makedonya, gezmeye de yaşamaya da değer bir ülkedir.

Makedonya’da Hayat

Makedonya Yaşam Maliyeti düşüktür dedik fakat düşük olan şeyler neler?

Makedonya’da aslında bir bakıma her şey çok ucuz diyebiliriz. Tek başınıza yaşayacaksanız ev kiraları eşyalı apartman dairelerinin ücretleri 100 Euro’dan başlıyor. Süpermarketler için ise market arabasını doldur doldur para bitmiyor sanki, o kadar ucuz. Üniversite eğitimi de aynı şekilde devlet üniversiteleri olduğu için fiyat açısından oldukça öğrenci dostudur.

Şehir dinamiği oldukça kuvvetlidir. Makedonya’da sizin isteyip de bulamayacağınız hiçbir şey yoktur. Tarihi dokular, kültürel miras, doğal güzellikler ve daha niceleri. Metropole inersek eğer Makedonya’nın en gelişmiş ve elit şehri başkent Üsküp’tür. Üsküp’te sayısızca cafe, restoran, kültürel etkinlikler, eğlence mekanları, gece kulüpleri, sanat müzeleri, spor faaliyetleri, müzik festivalleri, gösteri sanatları ve daha aklınıza gelebilecek her şey bu şehirde bulmak mümkündür. Makedonya Yaşam Maliyeti bakımından da oldukça uygun fiyatlıdır.

Makedonya’da Öğrencinin Yaşam Maliyeti

Makedonya’da öğrenci olmak aslında oldukça rahattır. Türkiye içerisinde farklı bir ile taşındığınızda ve ev açtığınızda oldukça maliyetli bir süreç başlar bireyler için. Burada öyle bir sistem yoktur. Her şey çok uygun fiyatlıdır. 100 Euro’ya eşyalı ev kiralayabilir 1 – 3 Euro gibi fiyatlara da karnınızı doyurabilirsiniz.

Makedonya üniversiteleri de oldukça uygun fiyatlıdır. Devlet üniversitesi olmasının en büyük avantajı olması öğrenciler açısındadır. Ayrıca üniversiteler eğitimle alakalı başarıyı kanıtlayan her öğrenciye şartsız koşulsuz %100 burs vererek maddi açıdan her zaman destek olmaktadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir