Makedonya Yaşam standartları oldukça gelişmiştir. Makedonya 1392 yılında Osmanlı topraklarına katılmış ve 500 yıldan uzun bir süre de bu egemenlik çatısı altında kalmış bir ülkedir. Bu nedenle hala günümüzde Osmanlı ve Türk kültüre ait izler bulunmakta ve eserler korunmaktadır.

Makedonya dağlık, bol yeşillik ve gölleri olan küçük bir coğrafyaya sahip balkanların tam ortasında yer alan bir ülkedir. Ülkenin mozaik yapısı, tarihi, iklimi, gezilecek turistik yerleri, çarşıları, hanları ve hamamları ve hatta caddelerini gezerken o kadar etkileneceksiniz ki bu kültürü en derinine kadar araştırmak ve öğrenmek isteyeceksiniz. Kan ve gözyaşı ile kurulan ülkede şu an mutluluk ve huzur hakimdir.

Makedonya Yaşam denilince ilk akla gelen ülkenin şirinliği, iklimin sertliği ve insanların sempatikliğidir. Yaşam kalitesinin oldukça yüksek olduğu yaşam giderleri uygun alım gücü yüksektir.

Makedonya Nasıl Bir Yer?

Makedonya, balkanların tam ortasına konumlandırılmış, balkanların kalbi adlı unvana sahip küçük bir ülkedir. Hem eğitim hem de turistik anlamında oldukça göç alır. Eğitim kalitesi oldukça yüksek olduğu için her yıl ortalama 30 ülkeden öğrenci gelmektedir. Türkiye de bu ülkelerin arasındadır. İstanbul ile Makedonya başkenti Üsküp uçak mesafesi 1 saattir. Bu ülkeyi ziyarete geldiğinizde farklı bir ülkeye gelmiş gibi hissetmeyeceksiniz. Her yer Türk esintilerini ve Türkçe dilini duyabilirsiniz. Bu bağlamda Makedonya Yaşam Türkler için asla zorlayıcı olmayacaktır.

Ülkenin her yeri farklı güzelliğe sahip. Şehirleri oldukça düzenli, ışıklı ve etkileyicidir. Doğal güzelliği de bir o kadar büyüleyicidir. Dağlık, bolca ormanlık ve gölün olduğu bir ülkede daha ne istenilebilir ki?

Makedonya’da Yaşam

Makedonya Yaşam yeme içme, gezme, eğitim, iş hayatı hangi sebeple kalırsanız kalın oldukça uygun fiyatlı olduğu için sizi asla zorlamayacak bir ülkedir. Eşyalı bir ev kiralamak isteyen bireyler ortalama 200 Euro’ya harika bir ev kiralayabilir ve sadece birkaç Euro’ya karnını doyurabilir.

Öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Her gencin yurtdışında okuma hayali vardır fakat her zaman maddiyattan dolayı bu hayali erteler fakat Makedonya için bu kurallar geçerli değildir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir