Rusya hazırlık fiyatları sağlam temel atmak isteyenlere ve yüksek lisans adaylarına 1,5 yıllık Rusça Hazırlığı önerilir. Hazırlık sınıfı sertifikası ülkedeki tüm okullara sınavsız devam etme hakkı verir. Öğrenciler hazırlık sınıfındayken hangi okulda hangi bölümde eğitimlerine devam edeceklerine daha rahat karar verebilirler. Hazırlık sınıfındaki tüm öğrenciler uluslararasıdır.

Hazırlık sınıfı eğitimi birkaç aydan bir yıla kadar sürer. Lisans ve yüksek lisans derecesi programları içerik bakımından farklılık gösterir ve farklı maliyetleri vardır. Rusya hazırlık fiyatları hem lisans hem de yüksek lisans için hazırlık bölümünde eğitim aynıdır ve yıllık bir kurs için ortalama 2285 dolar ödenir.

Rusya Mühendislik Hazırlık Eğitimi

Geleneksel olarak, bir Rus mühendisinin eğitimi 3 bölümden oluşur. İlk düzeyde, öğrenciler mühendislik derecesi için çalışırlar. İkinci kademede Bilim Adayı Derecesi, üçüncü kademede Bilim Doktoru Derecesi almak için çalışırlar. Yükseköğretimin ikinci düzeyi “aspirantura”, üçüncü düzeyi ise “doctorantura” olarak adlandırılır. Rus sisteminde, eğitim gereksinimleri Amerikan sisteminin lisans ve lisansüstü gereksinimleri arasında yer almaktadır.

Rusya üniversitesi hazırlık fiyatlarına göre, lisans olarak mühendislik okumadan hazırlık sınıfı şarttır. Uluslararası öğrenciler için Rusça seviyelerinin iyi olması akademik seviyede mühendislikte işlerine çok yarayacaktır. Mühendislik öncesi hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenciler Rusya hazırlık fiyatlarını inceleyip kendilerine en ekonomik olanı tercih etmelidirler.

Rusya Hazırlık Eğitimi

Rusya’dan gelen öğrenciler lisans eğitimlerinden önce üniversitelerin hazırlık fakültesinde 1 yıl eğitim görür ve Rusça öğrenirler. Rusya hazırlık fiyatlarının ekonomik olarak bütçeyi zorlamamasından dolayı çoğu öğrenci hazırlık eğitimini tercih eder. Hazırlık Fakültesi’nde günlük ortalama 4,5 saat Rusça öğretiminden sonra hazırlık sınıfındaki Ruslar, akademik yılın sonunda hazırlık sınavına girerler. Sınavı geçen öğrenciler bir Rusça dil sertifikası alırlar.

Rusça dil sertifikası alan öğrenciler lisans veya lisans eğitimlerine başlamak için Rusya’da istedikleri üniversiteyi ve bölümünü seçerler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta Rusça hazırlık fakültelerinde okuyan öğrencilerin lisans derecelerini nerede alacaklarını ve hangisini tercih edeceklerini birinci dönem sonuna kadar üniversiteye bildirmeleridir.  Rusya Üniversiteleri kendi bünyesinde olan hazırlık sınıfı öğrencilerinin seçtikleri bölüm çerçevesince ikinci dönemden sonra ek ders vermektedirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit