Yüksek kalitede üniversite eğitimi veren Rusya, aynı zamanda hem üniversite harçları hem de yaşam ve konaklama maliyetleri düşünüldüğünde, yurtdışında bu kalitede eğitim almak için en uygun seçeneklerden biri Rusya’dır. Rusya özel üniversite fiyatlarının yaklaşık %75’i devlet tarafından finanse edilmektedir. Bu nedenle Rusya özel üniversite fiyatları yılda ortalama 1500 ile 4000 dolar arasında değişmektedir. Türkiye ile kıyaslandığında 1 yıllık eğitim masrafınızla sınavsız doğrudan üniversite öğrencisi olabilirsiniz demektir.
Rusya’da üniversite okumak için kesinlikle bir servet harcamanıza gerek yok. Rusya’nın pek çok şehrinde yaşam giderleri, Türkiye’deki harcamalarınızdan daha fazla olmayacaktır. Rusya’da okuyan bir öğrenci konaklama ve yaşam masrafları için ayda ortalama 250-300 dolar harcıyor. Rusya özel üniversitelerinde herhangi bir bölümünde sınavsız olarak eğitim alabilirsiniz.

Rusya Özel Üniversite Burs

Rusya özel üniversiteleri her yıl 15.000’den fazla yabancı öğrenciye burs vermektedir. Rusya özel üniversite burslarının içeriği öğrencinin lise diploma puanına, var ise başarı belgelerine göre öğrencinin yıllık okul ücretini, konaklama ücretini, okul içi yemek ücretini, ulaşım ücretini ve yurtdışı uçak bileti ücretini karşılamaktadır.
Rusya özel üniversite fiyatlarını yeterince karşılayamayıp, Rusya burslarından yararlanmak için lise not ortalamasının olması veya iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olduğu başarı sertifikasına sahip olması gerekir. Bunları sağlayamayan ve Rus üniversite burslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin neden bir Rus üniversite öğrencisi istediklerini açıklayan 2 sayfalık bir niyet mektubu yazmaları gerekmektedir. EDICCA’nın Akademik Danışma Ekibi, Rusça Niyet Mektubu’nu çevirecektir.

Rusya Özel Üniversite Bölümleri

Rusya özel üniversiteleri dünya sıralamasında çok iyi bir sıralamadadır. Rusya özel üniversitesi fiyatlarını yatırıp, okumaya başladıktan sonra Türkiye’de sınavsız doğrudan denklik alabileceğiniz anlamına gelir. Rusya özel üniversitesine başvuru yapmak için lise mezunu olmanız yeterli. Ayrıca bu özel üniversitelerde 4 dönem eğitim gördükten sonra özel üniversitelere veya Türkiye’ye geçiş hakkınız vardır.
Rusya özel üniversitesinde en popüler bölümler: Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Hukuk, Yazılım ve Mühendisliktir. Rusça ve İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Yabancı dil bilmiyor olmanız önemli değil, yabancı dilinizi üniversite hazırlık fakültesinde geliştirdikten sonra eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Rusya özel üniversitesi aylık barındırma fiyatları 8 dolar ile 20 dolar arasında değişmektedir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit