Rusya Teknik Üniversitesi, ağırlıklı olarak teknik bilgilerin uygulamalı olarak kullanıldığı ve derslerin o şekilde işlendiği bir üniversite çeşididir. Rusya’da en çok bilinen 3 teknik üniversite bulunmaktadır. Rusya Üniversitesi sayılan bu üç üniversite şunlardır: Moskova Devlet Üniversitesi, Petersburg Politeknik Üniversitesi, Güney Rusya Devlet Teknik Üniversitesi.

Rusya Üniversitesi sayılan Güney Rusya Devlet Üniversitesi, 1907 yılında Varşova’da Varşova Teknik Enstitüsü olarak ilk hizmete girmiştir. Üniversite programları; lisans, ön lisans, doktora, yüksek lisans ve profesyonel derecelerde olan sınıfları bulundurur. Güney Rusya Devlet Teknik Üniversitesi’nde yalnızca Rusça eğitim verilmektedir. 11 adet fakülte bulundurur. Bunlardan bazıları; inşaat fakültesi, kimya mühendisliği fakültesi, fizik ve matematik fakültesi vb. olan bölümlerdir.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Rusya Teknik Üniversitesi sayılan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, 1830 yılında kurulmuştur. Teknik açıdan köklü bir geçmişe sahiptir ve Rusya’nın önemli ana teknik sistemlerine sahip bir üniversitedir. Üniversitenin misyonu, entegrasyona dayalı bir toplumun entelektüel seçkinlerini hazırlamada ileri seviye bilgi ve bu bilginin üretilmesi ve tanıtılmasında mühendisliğin tanıtılması ve insanlığın geliştirilmesinde teknik eğitimin amacı temel araştırma ve yeniliktir.

2012 yılında Moskova Devlet Teknik Üniversitesi; havacılık ve nanoteknoloji alanında umut verici birçok çalışma yürüttü. Önemli Rus özel şirketlerinden bu çalışma için 6 milyar ruble bağış toplandı. Ayrıca Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, Sovyet döneminde piyasaya ilk bilgisayarı çıkardı.

Petersburg Politeknik Üniversitesi

St. Petersburg Politeknik Rusya Teknik Üniversitesi, önemli keşiflerin ve icatların yapıldığı 100 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. 1899 yılında kurulan Rusya Teknik Üniversitelerinden birisi sayılan St. Petersburg Politeknik Üniversitesi son zamanlarda bir “Araştırma Üniversitesi” haline geldi ve eğitim altyapısı, bilim ve inovasyon ile mühendislik ve ekonomi öğretiminde Rusya’da uluslararası lider oldu. Üniversite, Rus Üniversitelerinin akademik olarak mükemmel bir üyesidir.

 29.000’den fazla öğrencisi ve 4.500’ü yabancı uyruklu olan 115’i lisansüstü öğrencileriyle önde gelen bir Rus üniversitesidir. St. Petersbug Politeknik Üniversitesi verilen alanlarda araştırma öğretim faaliyetleri yürütür: doğa bilimleri, ekonomi ve mühendislik bilimleri.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit