Sözleşmeli olarak bir Rus üniversitesinde okumak, en uygun fiyat ve kalite kombinasyonu ile öğrenciye çok büyük avantaj sağlar. Uluslararası öğrenciler, temel bilgileri ve prestijli diplomaları çok makul bir fiyata edinirler. Rusya’daki üniversite fiyatları farklı olabilir, ancak her durumda Avrupa’daki diğer ülkelerdeki fiyatlardan daha düşüktür. Aynı zamanda, Rus üniversitelerinin öğretiminin kalitesi, Avrupa’daki üniversite eğitimi kadar iyidir.

Asgari öğrenim ücretleri Rusya Federasyonu Eğitim Kurumu tarafından belirlenir.
Bu rakam, Devlet tarafından öğrenci başına düşen tutarından düşük olamaz. Rusya’daki üniversite fiyatları, belirli programa, eğitim süresine ve kuruma bağlıdır. Ayrıca, Rusya’daki hane halkı harcamaları birçok ülke ile aynı seviyede. Tam zamanlı uluslararası öğrenciler, tıpkı Rus öğrenciler gibi çeşitli programlardan yararlanır.

Rusya’da Üniversite Okumak İçin Nedenler

Aslında Rusya’da bir üniversitede okumak için onlarca sebep sıralanabilir. Ancak ilk dört nedene baktığımızda; ilk olarak, maliyet boyutunu görüyoruz. Günümüzde Rusya’da üniversite fiyatları ve eğitim görmek oldukça düşük maliyetli bir iştir. Bazı üniversitelerin Avrupa’daki üniversitelerden daha düşük ücretleri vardır.
İkinci neden, eğitimin kalitesi dikkat çekiyor. Rusya’daki üniversiteler çok kalitelidir ayrıca alanlarında başarılı yabancı profesörlere sahiptir. Üçüncü bir neden, dil öğrenmede faydalı olmasıdır.

Rusya’daki üniversiteler, yabancı öğrencilerin bir yıl süreyle hazırlık eğitimine tabi tutularak yabancı dil öğrenmelerine olanak tanır.
Dördüncü sebep olarak barınma sıkıntısının olmaması gösterilebilir.
Rusya’da hem devlet hem de kayıt olunan üniversite bu konuda yabancı öğrenciye yardımcı olmaktadır.

Rusya’da Dil Kursu Fiyatları

Rusya’da okumak istiyorsanız, ancak Rusça bilmiyorsanız, bu bir sorun değil çünkü birçok üniversite İngilizce programları ve Rusça dil programları sunar. Buna ek olarak, üniversiteler genellikle temelleri sağlamlaştırmak için yıllık hazırlık sınıfları sunar. Rusya’da üniversite fiyatları gibi dil kurslarının fiyatları da oldukça uygundur.

Seçilen ana dal başlamadan önce, uluslararası başvuru yapmak için Rusça dil kurslarının hazırlık bölümlerinde bir yıl eğitim alabilirsiniz. Hazırlık kursu genellikle haftada 20 ila 36 saat Rusça dersi ve ileri eğitiminizle ilgili bazı konuları içerir. Özel testler kullanarak öğrencilerin Rusça bilgilerini kontrol ederler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit