Bologna’nın eğitim sistemi Ukrayna üniversiteleri olduğundan, teorik ve uygulamalı dersler Avrupa standartlarına uygundur. Her genç, projelerine katılabilir veya başkalarıyla ortak çalışma çerçevesinde bilgi ve becerilerini gösterme fırsatına sahip olabilir.
Ülkemizde bu üniversitelerde okumak öğrenim ücretinden daha düşük olduğu için her geçen gün daha popüler hale gelmektedir.

Yeni bir ülke görme, onu tanıma ve tanıklık etme ve yabancı dil bilgisini geliştirme fırsatı sunan Ukrayna üniversiteleri, yeni bir ülkeyi yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyenlere açıyor. Genç okul mezunları meslek yaşamlarında daha avantajlıdırlar çünkü ana dilleri olarak en az bir Ukraynaca, Rusça veya İngilizce konuşabilmektedirler. Öğrenciler tüm bu sebeplerden dolayı Ukrayna’ya yatay geçiş yapmak istemektedir. Ukrayna’ya yatay geçiş için tüm başvuru koşullarını karşılamak yeterlidir.

Ukrayna Ucuz Mu?

Öğrencilerin üniversite çalışmalarına yoğun ilgi gösterdiği ülkelerden biri olan Ukrayna, yaşam koşullarının çok iyi olduğu bölgelerden biridir. Öğrencilerin her yıl kayıt yaptırdığı üniversitelerdeki eğitim kalitesi son derece iyidir ve üniversiteler de eşit derecede ekonomiktir. Ukrayna’nın iyi olup olmadığı ile ilgili endişeler bu ülke için hiç geçerli değil.

Kaydolurken üniversite yönetimi tarafından öğrenim ücreti dışında herhangi bir ücret talep edilmez. Üniversitenin tüm olanakları ücretsiz olarak kullanılabilir. Ücretler bölümler arasında biraz değişebilir. Esnek ödeme yöntemleri ile yıllık 2000 ile 3000 dolar arasında ücret almaları mümkündür. Ucuz yaşam koşulları de üniversite eğitimi için bu ülkeye birçok öğrenciyi çekmektedir. Bu nedenlerden dolayı öğrenciler Ukrayna’ya yatay geçiş ile akım etmektedir.

Ukrayna Yurt ve Konaklama

Son yıllarda birçok öğrencinin büyük başarı gösterdiği Ukrayna, her yıl binlerce öğrenciyi ağırlıyor. Verdiği öğretimin kalitesi ve alanında uzman profesörlerin üniversitede olması bu ilginin en önemli nedenleri arasındadır. Ülkenin cazibe merkezleri çoktur ve koşulları açısından iyi seviyededir. Üniversitenin iyi olması ve bu duruma göre uygun fiyatlı olması öğrencilere büyük avantaj sağlıyor.

Ekonomik olarak bütçeleri zorlayacak bir durum asla olmayacak. Ukrayna, öğrenci konaklaması konusunda hiçbir zaman zorluk yaşanmayacak bir ülkedir. Bunun için öğrencilere farklı bütçelere uygun alternatifler sunulmaktadır. Yeni kaydolan ve Ukrayna’ya yatay geçiş yapan öğrenciler için okula yakın yurtlar değerlendirilen ilk seçenekler arasındadır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit