Uzaktan Yüksek Lisans Ekşi, korona virüs salgını nedeniyle üniversitenin aldığı kararlar doğrultusunda hazırlık, lisans ve yüksek lisans eğitim programına dahil olan tüm öğrencilerin uzaktan eğitime geçilmesine karar verilmiştir.

Salgından kaynaklı oluşan bu durumda öğrenciler yüz yüze eğitimden oldukça uzak kaldı. Uzaktan Yüksek Lisans Ekşi, eğitim projesi hayata geçirilerek öğrencilerin okulla ilişkisi belirsiz bir müddette kesilse de eğitimle ilişkisi kesilmemiştir. Geleceğin yeni sistemi olan online eğitim sistemine adım adım temeller Covid-19 nedeni ile atılmış oldu. Uzaktan eğitim sisteminin içinde web tabanlı programlar sayesinde canlı dersler yapılır. Bu dersler aynı okul ortamı gibi oluşur. Toplantı programları ile tüm öğrenciler katılır ve sınıf ortamı oluşturulur. Teori olarak işlenen tüm dersler de uzaktan eğitim programına dahil edilir. Böylece öğrenciler eğitimin akademi kısmından geri kalmayacak.

Uzaktan Yüksek Lisans Nasıl Olmalıdır?

Uzaktan Yüksek Lisans Ekşi sayesinde tüm sınıflar eş zamanlı olarak eğitime başlamışlardır. Öğrencilerin sistemi takip etmeleri için web tabanlı siteler oluşturulmuştur. Bu sayede karışıklık yaratmadan hem öğrenci hem de akademisyen rahatlıkla ders takibini yapacak.

Sitenin içeriğinde hangi dersin saat kaçta olduğu, kaç saat süreceği ve hangi eğitmenin ders vereceği gibi bilgiler bulunur. Eğer üniversiteniz böyle bir sistem kurmadıysa mutlaka üniversitenin sitesinde duyurular kısmında açıklamalar vardır. Eğitim sistemi  her anlamda öğrenci merkezli olmalıdır ve pratik yaşam ne kadar önemli olursa olsun akademi hayatı da aynı düzeyde önemlidir. Pandemi süreci yüzünden motivasyon kaybına bağlı eğitim başarısının düşmesi beklenirken aksine bilimsel verilerle başarı oranının yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Bunun en temel sebebi artık öğrenci kendisini bir şeyler yapmak için zorunda hissetmemesine bağlıdır. Konfor alanında kaygı ortamı oluşmadan aldığı eğitimden verim oldukça yüksektir.

Herhangi Uzaktan Eğitim Anlayışından Daha Ötesi!

Uzaktan Yüksek Lisans Ekşi kapsamlı bir tanıma ihtiyaç duymadan günümüz koşullarında oldukça rahat işlenen bir eğitim sistemi olmuştur. Akademisyenlerimiz online platformlar üzerinden eğitim veriyor ve dersler etkileşim halinde geçiyor. Aynı şekilde öğrencinin aldığı dersler gereği verilen projeler, sunumlar, ödevler yine aynı şekilde yüz yüze eğitimde titizlikle yapılması isteniyor.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir