Work and Travel fiyatları nedir? Sorusunu cevaplayalım. Katılımcılara yaz tatili boyunca Amerika’da çalışarak farklı bir kültürü tanıma, kendi paralarını kazanma, dil pratiği yapma, yurtdışında yaşama ve seyahat etme deneyimi kazandırıyor. Katılımcılar, herkesin kolaylıkla yapabileceği basit işlerde çalışıyor ve Amerika’da yaşamanın keyfini çıkarıyor. Her yıl talep arttıkça ve programın popülaritesi ve bilinirliği arttıkça kontenjanlar çok erken doluyor.

Work and Travel programı, başka bir ülkede başka bir dil konuşarak girişimcilik, özgüven ve kendi ayaklarınız üzerinde durma gibi alanlarda kendinizi geliştirmeniz için eşsiz fırsatlar sunuyor. Programdan tam anlamıyla faydalanabilmek için çaba göstermeniz ve inisiyatif almanız büyük önem taşıyor.

Work and Travel ne kadar diye sorduğunuzda ilk akla gelen programın maliyetidir. Work and Travel programı kapsamında başvuru sürecinde ödenen ücretler temel olarak bazı maliyetlerden oluşmaktadır.

Programdan bahsedildiğinde genellikle Work and Travel program ücreti kastedilmektedir. Bu ücret, Amerika’daki sponsor kuruluşlar tarafından Türkiye’deki şirketler aracılığıyla sağlanmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sponsor kuruluşlar İngilizce yeterlilik testlerini, iş seçimlerini, işe yerleştirmeleri ve DS-2019 formlarının hazırlanmasını sağlarlar. Sponsor kuruluşlar ayrıca seyahat kaza ve sağlık sigortası, J-1 Vizesi başvuru süreçleri, barınma hazırlıkları ve seyahat bileti düzenlemelerini de yapmaktadır.

Work and Travel ile ilgili bilgi almak ve avantajlarından yararlanmak için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Work And Travel Şartları ✔️

Work and travel fiyatları kadar şartlarında ne olduğunu bilmek önemlidir. Bu sebeple içeriğimizde bu bilgilerede yer verdik.

Work and travel şartları aşağıdaki gibidir ;

Kayıt Evrakları:

Work and Travel Ne Kadar Sürer

Work and travel fiyatları

Work and Travel programının resmi tarihleri 15 Mayıs – 1 Ekim’dir. Programa katılan öğrencilerin yasal çalışma izni (çalışma süresi) ve okul kapanış ve açılış tarihlerine uymak kaydıyla 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasında 1 aylık ek tatil süresi bulunmaktadır.

Work and Travel ile ilgili tüm sorularınızı web sitemizde ve sosyal medya kanallarımızda yanıtlamaya çalışıyoruz. Ancak elbette danışmanlarımızla görüşerek daha pratik ve hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

İş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Work and Travel programı bir üniversite öğrencisi için zenginleştirici bir deneyim olabilir. Böyle bir programdan birçok fayda elde edilebilir: özgüven artışı, yurtdışında iş deneyimi, kendi parasını kazanarak kendi ayakları üzerinde durma becerisi, daha önce hiç gitmedikleri bir ülkede 4 aylık yaşam deneyimi, İngilizce pratiği, uluslararası arkadaşlar edinme.

Work and Travel programında bir öğrencinin karşılaşacağı en büyük sorulardan biri iş ve bölge seçimidir. İyi bir seçim yapabilmek için öğrencilerin program için önceliklerini göz önünde bulundurmaları gerekir.

Örneğin, Maryland Ocean City’de bir kat hizmetleri işini ele alalım. Okyanus kıyısındaki bu şehirde öğrenciler çalışma programları boyunca eğlenebilir, güneşin ve denizin tadını çıkarabilirler. Bu turistik şehirde yaşam giderleri diğer bölgelere göre daha yüksektir.

Bu alternatif, çok fazla çalışmak istemeyen, paradan tasarruf etmek istemeyen ve daha eğlenceli bir program isteyen öğrenciler için iyi olacaktır.