YÖK Doktora Bursu Ekşi ülkemiz adına öncelikli olarak nitelikli ve tam donanımlı bireyler yetiştirmek için bilgi üretmek amaçlı doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak amacı ile devlet üniversitelerindeki doktora programlarına öğrencilerin katılması ve uzmanlık alanına sahip olması için YÖK tarafından verilen burs programıdır.

Global dünyada küresel ortamda ülkelerin eğitim seviyelerinin belirlenmesinde YÖK Doktora Bursu Ekşi odaklı süreçlerin ve bireylerin performanslarının etkisi oldukça önemlidir. Bu bağlamda birçok ülkede aynı şekilde eğitim rekabete açık ve özellikle araştırmacı insan kaynağının geliştirilmesine yönelim programlar eğitim bünyelerine dahil edilmiştir.

Doktora Derecesi Kariyerinizde Yeni Bir Sayfa Açar!

Türkiye’nin bilim, teknoloji ve yenilik politikalarında yükseköğretim odaklı hedeflerinin arasında doktora derecesine sahip olmak nicelik ve nitelik anlamında oldukça önemlidir. YÖK Doktora Bursu Ekşi ile bu amaca yönelik olarak ülkemizin ihtiyaçları ve gelişim alanları dikkate alınarak uzun ve kalıcı bir yaklaşım ile tasarlanmıştır. Bu eğitim programı kapsamında ülkemizin öncelikli alanlarına yönelik 100 alanda 2000 doktoralı insan kaynağı yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Kimler Hangi Şartlarda Başvuru Yapabilir?

Bu süreçte en önemli olgu ve mevcut destek programlarından farkı, YÖK tematik alanlarda çığır açacak üniversiteler için yetiştireceği öğrencileri sayılarını belirterek YÖK’e başvuru yapabilecek ve YÖK yetkin ve başarılı olan üniversiteleri destekleyecektir. Bu bağlamdaki en temel amaç ise, üniversitelerin ihtisaslaşma alanlarında bir rekabet ortamının oluşturulması ve desteklenmesidir. YÖK Doktora Bursu Ekşi öğrenci başvuru ve seçimleri ise YÖK tarafından desteklenmesi uygun bulunan üniversiteler kapsamında gerçekleştirilecektir.

Burslara başvuru koşulları ise;

Verilecek bursun miktarı ise aylık 1550 TL olmuş olup her yıl enflasyon oranı miktarınca artış gösterecektir. YÖK’ün amacı hiçbir öğrenci mağdur edilmeyerek her anlamda destek sağlanarak gelişimine katkıda bulunacaktır.

Verilen doktora bursu sayesinde birçok öğrenci artık akademi anlamında hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirebilecek ve bu bağlamda kariyer hayatını ilerletebilecek pozisyona gelecektir.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir