abstract blur defocused bookshelf library 1203 9635

Amerikada staj ekşi nedir?Amerika’da staj yapmak üniversiteden mezun olmuş her gencin hayallerinden biri. Amerika’da yapılan bir staj demek o ülkede çalışma imkânı bulmak ve ya Türkiye’de döndüğün zaman çok iyi iş imkânlarına sahip olmak demektir. Bu nedenle pek çok yeni mezun bu konuda araştırmalar yaparak Amerika’da staj yapmanın yollarını aramakta. Amerikada staj ekşi konusu hakkında bilgiler ise bu yazımızda.Sizin için yazmış olduğumuz bu başlıkta öncelikle Amerika’da staj hakkında bilgiler vereceğiz daha sonra ise Amerikada staj ekşi şartları nelermiş ona bakacağız. O halde zaman kaybetmeden başlayalım.

Amerika’da Staj Yapmak Hakkında Bilgiler

Amerikada staj ekşi , Amerika’da stajın en basit amacı kariyer yapmak adına yabancı ülkelerden gelen adayların ileri bir eğitim programına tabi tutulmaları ve katılımcıların Amerikan kültürü, yaşayış biçimi ve çalışma teknikleri alanında fikir ve bilgi sahibi olmalarıdır. Amerika’da staj programı yurtdışı eğitim programları içerisinde iş hayatı tecrübesi alanında en popüler ve etkili olanıdır. Amerika’da staj yapmak size sadece profesyonel iş yaşamı hakkında bilgi vermekle kalmaz aynı zamanda yabancı bir ülkede kendi imkânlarınızla hayatınızı devam ettirmenizi sağlar. Bu sayede ise kendinize olan güveniniz artacaktır. Amerika’da alanınızda yapacağınız staj karşısında sadece uluslararası bir firmada staj görmeyecek aynı zamanda saatlik 9-14 Dolar arasında değişen ücretler alarak belli bir birikime ulaşma imkânına sahip olacaksınız.

Amerika’da Staj Şartları Nelerdir?

Amerika’da staj programına katılabilmek için aşağıdaki şartları karşılamak gerekiyor;

  • 18 – 35 yaşları arasında olmak.
  • En az upper-intermediate (Akıcı) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak.
  • Staj yapmak istenilen alanda minimum 6 aylık iş tecrübesine sahip olmak.
  • Lise Mezunu, Üniversite Öğrencisi ya da mezunu olmak. ( Lise Mezunu adaylar en az 5 yıllık) iş tecrübesi sunmak zorundalar.
  • Global anlamda iş tecrübesi kazanmak ve bu tecrübeden aktif olarak yararlanmak isteyen yurtdışında staj adaylarının yukarıdaki şartları sağladıktan sonra en yakın United Towers Ofisi ile iletişime geçerek danışmanlarımız ile birlikte kendilerine en uygun yurtdışında staj seçeneklerini belirleyip, hayallerine bir adım daha yaklaşabilirler.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit