Uluslararası Balkan Üniversitesi

Türkiye Cumhuriyeti tarafından 2006 yılında kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi‘nin rektörü Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’dir. Kuzey Makedonya’nın başkenti ve Balkanların eğitim merkezi Üsküp’te faaliyet gösteren üniversite, uluslararası akademik kadrosu, tam donanımlı ve yeni kampüsü ile 150’den fazla uluslararası anlaşmanın yanı sıra %100’e varan burs imkânı ve %100 İngilizce Eğitim ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim alma fırsatı sunarak onları başarılı bir kariyere hazırlıyor.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, 7 Fakülte ve bir İngilizce dil okulunda 40’tan fazla lisans ve lisansüstü program sunmaktadır. Üniversitenin fakülteleri arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sanat ve Tasarım Fakültesi yer almaktadır.

IBU, dünya barışına katkıda bulunan, insani yükümlülüklerinin bilincinde olan, gelişen küresel dünyanın zorlu ortamında bilgi, deneyim ve rekabetçi yapıya sahip geleceğin liderlerini yetiştirmeyi kendisine hedef olarak belirlemiştir.

Balkan Üniversitesi, 2017 yılında Şanghay Üniversiteleri sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Üniversite, Kuzey Makedonya ve Türkiye’den gelen saygın ve deneyimli öğretim üyeleriyle nitelikli ve kaliteli eğitim vermektedir.

Balkan Üniversitesi kısaltması “ibü” olup buraya tıklayarak resmi sayfalarına erişebilirsiniz.

YouTube video
Balkan Üniversitesi Tanıtım

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi ücretleri, Makedonya’da oldukça ucuzdur. Türkiye’deki çoğu vakıf üniversitesinden daha ucuzdur ve bu karşılaştırmaya göre öğrencilerin yurt dışında eğitim görmeleri için avantajlı bir seçimdir.

Makedonyada eğitim sisteminin günden güne gelişmesi ve öğrencilere sunduğu imkânlar sayesinde Makedonya, adını dünya üniversitelerine duyurmayı başardı. Türk öğrenciler de dahil olmak üzere birçok ülkeden öğrenci eğitim almak için rotasını Makedonya’ya çevirdi. Makedonya’nın en önemli okullarından biri olan Balkan Üniversitesi de bu öğrencilerin ilk tercihlerinden biri.

Balkan Üniversitesi Bölümleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri
Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri

Balkan Üniversitesi‘nde İktisadi ve İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri olmak üzere sekiz fakülte bulunmaktadır. Türkiye’deki öğrenciler IBU’da Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini tercih ediyor.

Üniversitede Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyaset Bilimi, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım ve daha pek çok bölüm bulunmaktadır. Tüm bu bölümler öğrencilere yüksek kaliteli bir ortamda düşük maliyetle eğitim alma fırsatı sunuyor. Üniversite ayrıca tüm bu alanlar için %100 burs imkanı sunuyor.

İstanbul’a uçakla bir saat uzaklıkta bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ile kıyaslanamayacak kadar düşük eğitim ve yaşam maliyetleri ile nitelikli bir uluslararası üniversitede eğitim almak isteyen Türk öğrenciler arasında en popüler tercihtir.

Balkan Üniversitesi Psikoloji bölümü ile ilgili içeriğimiz.

Balkan Üniversitesi Mimarlık bölümü ile ilgili içeriğimiz.

Balkan Üniversitesi ailesine katılmak ve eşsiz bir yurtdışı eğitim deneyimi yaşamak için bizimle iletişime geçin.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ekşi

Balkan Üniversitesi Makedonya’da eğitim görmek isteyen bir çok gencin hayali olan bir üniversite. Son teknoloji olanakları ve tecrübeli eğitim kadrosu ile bu üniversite yurtdışı eğitimi için biçilmiş kaftan. Hal böyle iken insanlar Balkan Üniversitesi hakkında daha çok bilgi almak istiyor.

Bu noktada öğrencilere ve velilere destek olacak, fikir verecek yerlerden biride Ekşi sözlük. Burada insanlar gerçek deneyimlerini anlatırken aynı zamanda bilgi sahibi olabileceğiniz pek çok şey paylaşıyorlar. Bütün öğrencilere ve velilere Ekşi sözlükteki yorumları okumalarını ve seçimlerini bu doğrultuda yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Ekşi sözlükte ilgili başlığa ulaşmak için size bir bağlantı bırakıyoruz. Buraya tıklayarak ilgili başlığa gidebilirsiniz.