Avustralya’da okumak ekşi konusu birçok öğrencinin merak ettiği konulardan biri. Pek çok öğrenci eğitim hayatını yurtdışında devam ettirmek istiyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri yurtdışında okumanın ciddi avantajları olması. Aynı zamanda yurtdışında eğitim görmek hem kariyer açısından hem de iyi bir gelecek açısından büyük önem taşıyor. Avustralya ise okumak için en çok seçilen ülkelerden bir tanesi. Bu yazımızda ise size Avustralya’da Okumak Ekşi hakkında bilgiler vereceğiz. Avustralya’da Okumak Ekşi başlığına geçmeden önce ülke hakkında bilgiler verelim.

Avustralya Hakkında Bilgiler

Avustralya’da Okumak Ekşi , Avustralya ya da resmî adıyla Avustralya Milletler Topluluğu, Güney Yarım Kürede yer alan kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanan ülke en büyük altıncı ülke unvanına sahiptir. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney’dir. Ülkenin hiçbir ülke ile kara sınırı yoktur. Ülke içerisinde pek çok etnik grup vardır bu gruplar;

Ülke para birimi olarak Avustralya Doları kullanmaktadır. II. Elizabeth, Avustralya Kraliçesi sıfatıyla Avustralya’nın devlet başkanıdır. Avustralya’da genel vali tarafından temsil olunur. Başbakan ise hükûmet başkanıdır. Ülke sekiz bölgeye ayrılmış durumdadır. Bölgeler ve şehirler şu şekildedir.

Bölgeler ve Şehirler

Avustralya Başkent Bölgesi

Yeni Güney Galler

Kuzey Toprakları

Queensland

Güney Avustralya

Tazmanya

Victoria

Batı Avustralya

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir