Azerbaycan hukuk fakülteleri puanları nelerdir? İşte bu soru Azerbaycan’da hukuk okumak hayalleri olan öğrencilerin en birinci sorusudur. Bu uğurda hareket eden öğrenciler bu sorunun cevabını merak etmektedirler. Azerbaycan hukuk fakülteleri puanları acaba bu öğrencilerin bu fakülteye girmesine olanak sağlayacak mıdır? O halde zaman kaybetmeden Azerbaycan hukuk fakülteleri hakkında bilgiler verelim.

Azerbaycan Hukuk Fakülteleri Hakkında Bilgiler

Hukuk fakültesinde eğitim görmek ülkemizde 4 yıl sürmekte. Bu süreler fakülte bazında değişkenlik göstermekle birlikte yurtdışı eğitim sistemlerinde de değişkenlik gösteriyor. Azerbaycan’da ise eğitim bizden çokta farklı değil. Azerbaycan’da hukuk eğitimi için 1 yıl hazırlık okunması gerekiyor. Lisans bölümü ise 4 yıl olarak belirlenmiş durumda. Yani 5 yıllık bir eğitimin sonunda mezun olabiliyorsunuz. Bir diğer konu ise YÖK tarafından denklik verilip verilmediği. Azerbaycan hukuk fakülteleri puanları nedir merak edenler için güzel bir haber verelim. Azerbaycan’da eğitim almak için belirli bir puana ihtiyacınız yok. Lise mezunu olmanız yeterli. Fakat önemli olan okulun yök tarafından denkliği olup olmadığı. Azerbaycan’da ki çoğu üniversite ülkemiz tarafından sayılmakta. Hukuk okumak isteyen kişiler öncelikle hazırlık bölümü için 900$ ücret ödemek zorundalar. Bölüme geçtiklerinde ise talep edilen fiyat 3000$ olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar sene bazında ve okul bazında değişkenlik gösterebilmektedir. Yani Azerbaycan hukuk fakülteleri puanları nedir merak edenler için gayet net söyleyebiliriz ki Azerbaycan’da hukuk okumak için bir puana ihtiyacınız yok.

Azerbaycan Üniversiteleri

Azerbaycan’da eğitim görmeye karar veren öğrenciler için Azerbaycan’da bulunan ve yök tarafından denklik verilen pek çok üniversite mevcut. Öğrenciler istedikleri bölüm ve okumak istedikleri fakülteye karar vererek kendileri için en uygun üniversiteyi seçebilir. Dediğimiz gibi okulların ücretleri değişkenlik göstermekte. Bu nedenle öğrencilerin istedikleri üniversite için ciddi bir araştırma yapması çok iyi olacaktır.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir