azerbaycan ingilizce öğretmenliği eğitimi diller üniversitesinde verilen bir eğitimdir. Bu eğitim ücrete tabi bir eğitimdir. azerbaycan ingilizce öğretmenliği programı için 1800 amerikan doları ücret ile eğitim vermektedir. azerbaycan ingilizce öğretim dili ise Azerice ve Rusça’dır.üniversitelerde ayrıca hazırlık eğitimi almak zorunludur. Hazırlık eğitimi 2 yıl olabilir. Her yıl için ayrı ücret ödenecek şekilde belirlenmiştir.  azerbaycan ingilizce öğretmenliği hazırlık sınıfı için istenen ücret 800 amerikan dolarıdır. Bu hazırlık süresi eğitime dahil değildir. Yani yine eğitim alacağınız süre aynı olacaktır. ayrıca üniversitelerin yurt imkanları da bulunur. Bu imkan sadece kızlar içindir. Aylık yurt ücreti ise 15 amerikan doları olarak talep edilir.

Kayıt için istenen belgeler nelerdir?

  1. Sağlık raporu ve AIDS raporu
  2. Diplomanın noter tasdikli sureti
  3. Pasaportun sureti
  4. Özgeçmiş hakkında bilgi
  5. 6 adet fotoğraf
  6. YKS sonuç belgesi ile başvurular alınmaktadır. Bu evrakların birinde eksiklik olması durumda ise kayıt işlemi tamamlanamaz. Bu nedenle tüm evrakları hazır bir şekilde ilgili birime verilen tarih ve saatte ulaştırmanız halinde kayıt işleminiz gerçekleştirilecektir.

Günümüzde Azerbaycan diller üniversitesi hakkında

Günümüzde eğitim verilen öğrenci sayısı ortalama olarak 4 bin öğrenciye sahiptir. 700 profesör ve doçent, 330 civarında da öğretim görevlisi ile eğitim vermektedir. İngilizce fakültesi 1’de bulunan bölümler şunlardır; ingilizce (fonetik), ingilizce (gramer), ingilizce tarihi, leksikoloji, alman dili, fransız dili ve metotlar bulunur. Burada almanca veya fransızca ikinci yabancı dil zorunluluğu bulunan bölümlerdir. Diğer fakülte ise ingilizce fakültesi 2’dir. Burada 10 yıldır ingilizce öğretmenliği eğitiminin verildiği toplam 5 bölüm vardır. Bunlar; ingilizce gramer, ingilizce kelime yapısı ve ingiltere, yabancı diiler eğitim metodları, uygulamalı almanca, sivil savunma bölümleri ile eğitim – öğretim hizmetlerine devam edilmektedir. Azerbaycan özellikle yurtdışında eğitim amacı ile öğrencilerin diğer ülkelere oranlar daha uygun bulduğu bir üniversite olmaktadır. Bu gibi nedenlerle her yıl binlerce yabancı uyruklu öğrenci eğitim amacı ile buraya gelmektedir. Ayrıca denklik belgesi veren üniversiteleri ile oldukça avantajı olarak mezun olmuş olurlar. Birçok yönden fayda sağlar.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir