Azerbaycan özel üniversiteler nelerdir? Azerbaycan üniversite eğitimi açısından ülkemiz öğrencileri tarafından fazlaca tercih edilen bir ülke haline gelmiştir. Bunun en büyük nedenlerinden biri ülkenin diğer yabancı ülkelere göre daha ucuz olması. Öğrenciler ve aileler bu konuda araştırmalar yapıyor. Kur farkının ciddi derecede yükselmiş olması ailelerin daha uygun maliyetli fikirlere itmiş durumda. Aileler Amerika, İngiltere ve Almanya gibi eğitim maliyetleri yüksek ülkelerden vazgeçmek zorunda kalıyor. Bu ülkeler yerin Malta, Azerbaycan ve Makedonya gibi ülkeleri tercih ediyorlar. Bu yazımızda da sizlere Azerbaycan’da eğitim ve Azerbaycan özel üniversiteler hakkında bilgiler vereceğiz.

Azerbaycan’da Öğrenci Olmak

Azerbaycan özel üniversiteler bilgisine geçmeden önce Azerbaycan’da öğrenci olmak nasılmış ona bakalım. Azerbaycan’da öğrenci olmak pek çok açıdan avantajlıdır. Azerbaycan’da eğitim ücretleri genel olarak senelik 800-2500 $ arasında değişiyor. Azerbaycan eğitim sisteminde genel olarak lisans eğitimleri 4 yıl, yüksek lisans eğitimleri 2 yıl, doktora eğitimleri ise 3 yıl sürmekte.  Ayrıca tıp eğitimi 6 yıl, eczacılık 4 yıl ve diş hekimliği ise 5 yıl sürmekte. Öğrencilerin konaklama konusuna gelecek olursak; 2-3 odalı bir evin kirası yaklaşık olarak 400-700 AZN’dir yani yaklaşık olarak 1600-2800TL. Bir öğrenci aylık ortalama olarak 500-600 AZN yani 2000-2400 TL ile geçimini sağlayabilir.

Azerbaycan’da ki Özel Üniversiteler

Azerbaycan eğitim açısından çok fazla tercih ediliyor demiştik. Öğrenciler ve aileleri bu konuda araştırma yaparken kafa karışıklığı yaşıyor olabilirler. Bu nedenle sizlere bu yazımızda Azerbaycan özel üniversiteler isimlerini paylaşacağız.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir