Eğitim danışmanlığı sertifikası ile hangi işleri yapabileceğinizi nerelerde çalışabileceğinizi bu yazımıza açıklayacağız. Eğitim alarak eğitim danışmanlığı sertifikası sahibi olan kişiler birçok öğrenciye geleceği konusunda yardım olurlar. Özel veya devlet kurumlarında öğrenciler ile yakından ilgilenerek onların ihtiyaçlarına yönelik olarak meslek seçimi gibi birçok konu da onları destekler ve yol gösterici pozisyonunda olurlar.  Bu gibi yardımlar yaparak öğrencilerin daha başarılı bir eğitim hayatına sahip olmalarını sağlarlar. Mesleğin gerektirdiği bazı yetkinlikler vardır.

Eğitim danışmanlığı sertifikası ile öğrencilerle birebir eğitim koçluğu ve danışmanlığı yaparsınız. Eğitim danışmanlığı sertifikası ile özel veya devlet okullarında çalışabilirsiniz. Danışmanlık merkezlerinde, etüt merkezlerinde, koçluk merkezlerinde, koçluk eğitimi veren kurumlarda çalışabilirsiniz. İsterseniz eğer koçluk merkezi açabilir ve kendi merkezinizde koçluk yapabilirsiniz.

Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Nedir ?

Eğitim danışmanlığı sertifikası, öğrencilerin insanların geleceklerini planlamalarına yardımcı olmak için gerekli bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlayan dört yıllık bir programdır. Ayrıca kendinizi yüksek öğrenim veya kariyer danışmanlığı programlarında giriş seviyesi pozisyonlara hazırlamak için mükemmel bir yoldur.

Konu ile ilgili Ekşi sözlük başlıklarına göz atmak için ilgili bağlantıyı kullanın

Eğitim Danışmanlığı Kursu Kabul Şartları

Eğitim Danışmanlığı Sertifikası alabilmeniz için yerine getirmeniz gereken birkaç şart vardır.

Eğitim danışmanlığı sertifikası Kursu

Eğitim danışmanlığı sertifikası, öğrencilere kariyer danışmanı veya akademik danışman olarak çalışmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dersler şunları içerir:

Egitim Danismanligi Sertifikasi Nedir

Ayrıca, tercihen ilgili bir alanda en az bir yıllık lisansüstü eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca bir özgeçmiş ve bu programa neden katılmak istediğinizi açıklayan bir makale göndermelisiniz

Başvuru formunu doldurmalı ve başvuru ücreti ile birlikte göndermelisiniz. Başvurunuz incelendikten sonra, programa kabul edilip edilmediğiniz size bildirilecektir.

Eğitim danışmanlığı kursu program içeriği nasıldır ?

Öğrenci Koçluğu Onaylı Sertifika Ücreti Ve Masrafları

Öğrenci Koçu Onaylı Sertifika maliyeti yıllık 6.000 ₺’dır. Bu ücret öğrenim ücreti, kitap ve sarf malzemeleri ile diğer tüm eğitim masraflarını kapsamaktadır. Öğrenim ücretlerine ek olarak, derece veya sertifika programınızı tamamlamak için eğitiminiz sırasında karşılaşabileceğiniz başka masraflar da vardır:

Ogrenci Koclugu Onayli Sertifika Ucreti Ve Masraflari

Kitap ve malzeme masrafları: Bu kurs için internet erişimi olan bir dizüstü bilgisayara veya bilgisayara ihtiyacınız olacaktır (bu kriterleri karşılıyorsa mevcut bilgisayarınızı kullanabileceğinizi unutmayın). Ödevlerinizi elektronik olarak göndermek istiyorsanız Microsoft Office 365 gibi bir yazılıma da ihtiyacınız olacaktır; bazı öğrenciler okullarının BT departmanı aracılığıyla zaten erişime sahip oldukları için bu ürünleri satın almamayı tercih etmektedir.

Öğrenci Koçu Sertifika Programı Tamamlama Süresi

Programın tamamlanması bir yıl sürecek şekilde tasarlanmıştır. Kurs ve staj gerekliliklerini tamamlamanız gerekecektir. Ayrıca okuduğunu anlama, matematik içerik bilgisi, yazma becerileri ve etik konularında çoktan seçmeli sorulardan oluşan eyalet sınavını geçmeniz gerekecektir. Bu program için herhangi bir ön koşul yoktur; ancak bu programa başlamadan önce üniversite düzeyinde İngilizce veya cebirsel kavramlara sahip olmanız faydalı olabilir

Ogrenci Kocu Sertifika Programi Tamamlama Suresi

Program üç bölümden oluşmaktadır: çevrimiçi bir kurs, bir uygulama ve bir staj. Kurs, size muhasebenin temellerini tanıtmak için tasarlanmıştır. Mali tablolar, vergiler, maaş bordroları, maliyet kontrolleri ve yönetim hakkında bilgi edineceksiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Koçluğun amacı, bilgi ve kaynak sağlamayı, bireyi davranış değişikliği ve kendini geliştirme konusunda cesaretlendirmeyi ve yönlendirmeyi, bireylerin veya kuruluşların performansını ölçmeyi ve değerlendirmeyi, hedefler belirlemeyi ve eylem adımları planlamayı içeren bir koçluk çerçevesi sağlayarak bireylerin veya kuruluşların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır.

Öğrenci Koçluğu Eğitim Danışmanlığı Sertifikası, öğrenci koçu olmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlar. Bu sertifika programı size koçlukta kullanılan çeşitli yöntemleri nasıl kullanacağınızı ve farklı müşteri türleriyle nasıl çalışacağınızı öğretecektir. Ayrıca koçların farklı rollerini ve toplumda nasıl önemli bir rol oynadıklarını da öğreneceksiniz.

Ogrenci Kocu Sertifika Programi Tamamlama

Öğrenci koçu olma yolundaki ilk adım bu sertifika programını tamamlamaktır. Bu kursu tamamlayarak, öğrenci koçu olarak bir işe başvurabilir veya hatta bir koç olarak kendi işinizi kurabilirsiniz!

Koç olarak önceden herhangi bir deneyime ihtiyacınız yok, ancak bu kursa katılmadan önce psikoloji veya danışmanlık hakkında biraz bilgi sahibi olmanız yardımcı olur!

Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almanız için nedenler ?

Eğitim danışmanlığı ödüllendirici bir kariyerdir. Akademik yaşamlarında ekstra desteğe ihtiyaç duyabilecek öğrencilere yardımcı olduğunuz için hem kişisel hem de profesyonel olarak ödüllendirici olabilir. Eğitim danışmanlığı alanında çalışan eğitimciler, genellikle öğrencilerin üniversite düzeyinde başarı elde etmelerini engelleyebilecek engelleri aşmalarına nasıl yardımcı olduklarına dair hikayeler anlatırlar.

Danışanlarınızın akademik olarak başarılı olmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, onlarla ruh sağlığı sorunları veya madde bağımlılığı bozuklukları gibi diğer cephelerde de çalışarak değerli deneyimler kazanacaksınız. Kendinizi farklı insan tipleriyle etkileşim halinde bulacaksınız – her seviyedeki öğrenciler (ilkokuldan liseye kadar), çocuklarının eğitim kararlarıyla ilgilenen ebeveynler veya veliler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kolejlerdeki öğretmenler ve yöneticiler – ve her bir kesimin lisans derecesi alma sürecinde ortaya çıkan sorunlar hakkında nasıl farklı düşündüğünü öğreneceksiniz

Program esnektir. Eğitim danışmanlığı sertifikanızı çevrimiçi olarak veya şahsen, seçtiğiniz bir zamanda tamamlamayı seçebilirsiniz.

Uygun fiyatlı! Bu programın maliyeti, hangi lokasyonda derslere katılmayı seçtiğinize bağlı olarak değişir, ancak yine de kolej veya üniversitede tam zamanlı ders almaktan çok daha ucuzdur.

Esneklik. Bu programın esnekliği, sertifikanızı sizin için uygun olan bir zamanda tamamlamanıza olanak tanır. Tam zamanlı, yarı zamanlı veya çevrimiçi eğitim almayı seçebilirsiniz.

Öğrenci koçluğu maaşları ile ilgileniyorsanız buradaki içerikten bilgi alabilirsiniz.

Programı tamamlamak için ne gerekiyor?

Eğitim Danışmanı Sertifikası nasıl alınır ile ilgili bir içeriğimize buradan göz atabilirisniz

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı Stajı

Staj, genellikle birkaç hafta veya ay boyunca eğitim ve deneyim aldığınız bir istihdam dönemidir. Staj, alanınız hakkında bilgi edinmenize ve kariyer değişikliğine veya ek eğitime yol açabilecek değerli bir iş deneyimi kazanmanıza yardımcı olur. Staj sırasında, sizden daha deneyimli ancak yine de rehberlik sağlayacak ve alan içinde büyüme fırsatları sunacak biri tarafından denetlenebilirsiniz. Stajlar genellikle ücretsiz pozisyonlardır; ancak bazı kuruluşlar finansal ihtiyaç veya akademik başarıya (burslar gibi) dayalı burslar sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir