Öğrencilerin sınav haftası zamanlarında en çok ihtiyacı olan şeylerden biri Harf Notu Hesaplama programıdır. Meşgul olduğunuzu biliyoruz. Bu yüzden harf notlarının nasıl hesaplanacağına dair açık ve özlü bir rapor hazırladık. Derslerinizde başarılı olmak ve iyi notlar almak istiyorsanız bu raporu mutlaka okumalısınız!

Harf notunu hesaplamanın ilk adımı, her ödevden alınan tüm puanları toplamak ve bu sayıyı mümkün olan toplam puan sayısına bölmektir. Eğer A alırsanız, formül şöyle görünür:

A = (puan / toplam puan) x 100

Aşağıda sizler için hazırladığımız Harf notu hesaplama programını kullanarak kolay bir şekilde vize final harf notunuzu hesaplayabilirsiniz.

Üniversite Harf Notu Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Çok çalışıyorsunuz ve hak ettiğinizi bildiğiniz notu almaya çalışıyorsunuz. Ama hala nerede durduğunuzdan emin değilsiniz. Notlarınızın yeterince iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? Not ortalamanızı öğrenmek için aşağıdaki formülleri kullanın!

Eğitmeninizin Üniversite harf notunuzu hesaplama metodunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Harf notu hesaplama için kullanılan formüller şunlardır:

Kredi Yok = 0

Her kredi saati için * A = 4 puan

B = Kredi saati başına 3 puan

C = Kredi saati başına 2 puan (x atanan kredi sayısıdır)

D = Kredi saati başına 1 puan F = Kredi saati başına 0 puan

Örnek: Bir öğrencinin bir B, iki C ve üç D notu varsa, not ortalaması aşağıdaki gibi hesaplanır: B (4×1) + 3(2×3) + 2(2×3)= 16 + 12 + 6 = 32

Öğrencinin bir B, iki C ve üç D’si varsa, not ortalaması aşağıdaki gibi hesaplanır: B (4×1) + 3(2×3) + 2(2×3) = 16 + 12 + 6 = 32

Bir öğrencinin bir B, iki C ve üç D’si varsa, not ortalaması aşağıdaki gibi hesaplanır: B (4×1) + 3(2×3) + 2(2×3) = 16 + 12 + 6 = 32 Bir öğrencinin bir B, iki C ve üç D’si varsa, not ortalaması aşağıdaki gibi hesaplanır: B (4×1) + 3(2×3) + 2(2×3) = 16 + 12 + 6 = 32

AÖF için harf notu hesaplama aracını kullanmak isterseniz buradaki bağlantıdan ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz.

Vize Final Harf Notu Hesaplama Programı

Sizler için Vize final harf notu hesaplama Prgramını kullanılabilir hale getirdik. Bu program ile kolaylıkla sınavlarınızda harf notu hesaplama işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Peki, bu program ile çıkarılacak sonuç nedir?

Sonuç olarak, bu makalenin sizin için yararlı olduğunu ve çalışmalarınızda başarılı olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Formülleri anlamak ve uygulamak kolaydır, bu yüzden onları denememek için hiçbir neden yok!

Önü açık sözel bölümler ile ilgileniyorsanız buradaki linkten içeriklerimize ulaşabilirsiniz.

AÖF Harf Notu Hesabı Nasıl Yapılır?

Her dersin kendi çan eğrisi (çoğu öğrencinin belirli bir not aldığını gösteren notların istatistiksel dağılımı) vardır. Bir ders için final notunuz o ders için geçme notunun altındaysa, dersi geçemezsiniz. Geçme notunun üzerindeyse geçersiniz. Aşağıdaki tabloda her bir harf notuna karşılık gelen notlar gösterilmektedir, böylece sınavı teslim etmeden önce final sınavınızda beklediğiniz notları kontrol edebilirsiniz.

Harf Notu Hesaplama nasil yapilir

Final sınav notunuzu aşağıdaki formülü kullanarak hesaplayabilirsiniz: Final Notu = Vize Notu x 2 + Vize Puanı – Açık Öğretim Puanı – Diğer Puanlar. “Açık Öğretim Puanları”, lisans programınızın bir parçası olmayan herhangi bir MOOC’ta kazandığınız puanları ifade eder. Bu puanları sıfır olarak sayıyoruz çünkü bunlar derece programınızın bir parçası değil.

Diğer içeriklerimizde bir göz atın !