Makedonya Türkiye arası kaç km, yaklaşık 778 km’dir. Makedonya, balkan ülkelerinden biridir. Tarih boyunca Osmanlı’ya ve Roma’ya ev sahipliği yaptığı için halen izlerini taşımaktadır. Günümüzde de birçok tarihi esere yer vermektedir. Bu nedenle de oldukça uğrak bir yer hale gelmiştir. Bize yakınlığı dolayısıyla da ilgi çeken ve ziyaret edilen bir konumdadır. 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Günümüzde çok seyahat edilen bir yerdir. Makedonya’nın başkenti Üsküp’tür.  Uçak ile mesafesi ortalama Makedonya Türkiye arası kaç km  1,5 saat sürmektedir.  Makedonya Türkiye arası kaç km kara yolu ile ulaşım 8 saat sürer. Fakat bazı durumlarda kontrol esnasında bu saat değişebilir. Bu yüzden avantajlı bir yol olarak uçak ile ulaşımı öneririz. Ülkemizde birçok hava yolu şirketi Makedonya’ya uçuş yapar. Birçok kampanya sayesinde daha avantajlı fiyatlara uçuş yapabilirsiniz.  Hala günümüzde Osmanlı izlerini taşıyan Makedonya’ya ülkemizden oldukça ilgi görmektedir. Hem seyahat amaçlı hem okumak amaçlı birçok ziyaret yapılır.

Makedonya’ya girişte istenen belgeler

Makedonya Türkiye arası kaç km dışında bir diğer konu ise, girişte bazı belgeleri teslim etmeniz istenecektir. Talep edilen evraklar şunlardır: pasaport, oradaki masraflar için nakit para, konaklama yeri rezervasyonu, gidiş ve dönüş biletleri, davetiye(varsa), seyahat sağlık sigortası sizden talep edilir. Eğer daha uzun süreli amaçlarla vize alınacak diplomatik temsilciliklere başvurmanız gerekir. Türk vatandaşları 90 gün süreli olarak seyahatlerinde Makedonya vize fiyatları  uygulamasında muaftırlar. Yine aynı şekilde vizesiz giriş yapabilen bazı ülkeler şunlardır: ABD, Arjantin, Singapur, şili, tayvan, yeni Zelanda, izlanda, İsrail, brezilya, Azerbaycan, bahamalar, rusya, Kazakistan, Gürcistan, tayvan, malezya’dır.

Makedonya öğrenci vizesi

 1. Vize talep formu
 2. Öğrenci belgesi (yeni tarihli olmalıdır)
 3. Eğitim planı
 4. Dil bildiğine dair belgeler
 5. Noterden onaylı öğrenci velisine ait bilgilendirme
 6. Kira kontratı
 7. Form 2
 8. Sağlık sigortası
 9. Sabıka kaydı
 10. En az 15 aylık pasaport fotokopisi (noter onaylı)
 11. 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Bunlar dışında gerekli hallerde başka belgelerde istenebilir.  Bu konuda yeterli araştırmayı yapmanızı öneririz. Aksi halde bazı istenmeyen sonuçlar doğurabilmekte ve sınır kapısından geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

Diğer konular ile ilgili buraya tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz

Çağrı Merkezi: 0850 241 86 16
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: [email protected]
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir